TworzymyGłos Regionu

reklama

Grozi mu do 5 lat więzienia. Złamał nowe przepisy, używając cudzych tablic

Czwartek, 15 lutego 2024 o 10:45, aktualizacja Piątek, 16 lutego 2024 o 09:44, autor: 2
Grozi mu do 5 lat więzienia. Złamał nowe przepisy, używając cudzych tablic

Wczoraj, 14 lutego, na terenie gminy Sława doszło do zatrzymania 33-latka, który naraził się na poważne konsekwencje prawne, korzystając z nieprzypisanych do jego pojazdu tablic rejestracyjnych. Mężczyzna, poruszając się niezarejestrowanym jednośladem bez obowiązkowego ubezpieczenia OC, został zatrzymany przez patrol policji ze Sławy. Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne pochodziły z innego, starego motoroweru.

"W wyniku policyjnych sprawdzeń okazało się, że tablice rejestracyjne są od innego motocykla. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał się przejechać i motoroweru nie zdążył jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć" - tłumaczy nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zmiany w prawie, które weszły w życie pod koniec ubiegłego roku, precyzyjnie określają kary za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu. Osobom dopuszczającym się tego typu przestępstw grozi teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Xmen
15.02.2024 18:55

Niech się panowie milicjanci zajmują bandytami i przestępcami a nie pierdolami!!!

avatar
~Prawnik
15.02.2024 23:10

W ostatnim zadaniu wkradł się błąd. To nie jest wykroczenie a przestępstwo. Taka mała różnica. .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl