TworzymyGłos Regionu

Gmina Wschowa planuje nową ścieżkę rowerową.

Jest dofinansowanie na program funkcjonalno-użytkowy

Piątek, 30 czerwca 2023 o 13:59, aktualizacja Piątek, 30 czerwca 2023 o 14:23, autor: 7
Gmina Wschowa planuje nową ścieżkę rowerową.

Gmina Wschowa kontynuuje rozwój swojej infrastruktury rowerowej. Magistrat otrzymał aż 100% wnioskowanej dotacji w wysokości 100 000 złotych od sejmiku Województwa Lubuskiego na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego ścieżki rowerowej na trasie Konradowo-Wschowa. To świetna wiadomość dla mieszkańców, którzy cenią sobie możliwość aktywnego spędzania czasu na rowerze.

Planowane trasy i lokalizacja

Ścieżka rowerowa ma przebiegać wzdłuż drogi aż po granice gminy. Umożliwi to łatwy dostęp do ścieżki dla mieszkańców Wschowy i Konradowa. Trasa zostanie zaplanowana tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.

Program funkcjonalno-użytkowy - kluczowy dokument

Program funkcjonalno-użytkowy jest kluczowym dokumentem, który opisuje zamówienie i określa wymagania dotyczące projektu i wykonania ścieżki rowerowej. To szczegółowa dokumentacja, która umożliwia przystąpienie do procedury przetargowej. Dzięki temu można skrupulatnie zaplanować budowę ścieżki i uwzględnić oczekiwania mieszkańców.

Rozwój infrastruktury rowerowej - priorytet gminy

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, podkreśla, że rozwój sieci ścieżek rowerowych jest jednym z priorytetowych zadań dla gminy.

W najbliższych latach w tej kwestii wiele się zmieni, oczywiście na lepsze - zaznacza Włodarz.

Jazda na rowerze po ścieżkach rowerowych nie tylko alternatywa dla poruszania się samochodami, ale także doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Działania mające na celu rozwój infrastruktury rowerowej są kluczowym elementem strategii gminy na lata 2020-2025.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Wschowianka
30.06.2023 15:07

A co ze ścieżka rowerowa do Lginia.

avatar
~Obserwator
30.06.2023 19:07

A może zamiast jeździć po chodniki to we Wschowie przydały by się

avatar
~gusiu
30.06.2023 15:19

witam do wyborow kawlek sciezki zrobia do lginia w ten sposob za pare l;at dojda do lginia

avatar
~Adam
30.06.2023 21:38

A co z planowaną ścieżka do Sławy? Nie pytam złośliwie. Uważam, że infrastruktura rowerowa pomoże rozwinąć Wschowę. Najbliższe okolice to Sława, Boszkowo, Lgiń. Wschowa ma bardzo dogodne położenie. Kiedy zacznie z tego korzystać?

avatar
~Wschowa
01.07.2023 15:32

Znowu planują, całą kadencje planują!

avatar
~Robert
02.07.2023 09:52

Jak się taką ścieżką przejdę to wtedy uwierzę, takie gadanie to każdy może sobie pogadać, potrzeba faktycznych działań. Planujemy rozwój, rozwijajcie śmiało wszyscy czekają od dekad na to.

avatar
~Marek
05.07.2023 23:52

Burmistrz kupi Was obietnicami. Wschowianom to Wystarczy a inne miasta znowu odjadą na 100mil do przodu. K.Antkowiak wygra w pierwszej turze bo ma dobry pr a to we Wschowie wystarczy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl