TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa otrzymała 2 mln zł na budowę nowej sali wiejskiej w Kandlewie

Piątek, 15 września 2023 o 15:27, autor: 0
Gmina Wschowa otrzymała 2 mln zł na budowę nowej sali wiejskiej w Kandlewie

Gmina Wschowa otrzymała dofinansowanie w ramach programu Polski Ład na budowę nowej sali wiejskiej w Kandlewie. Kwota dofinansowania wynosi 2 miliony złotych. Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla, że jest to "ogromny krok naprzód dla Kandlewa".

Detale projektu

Budynek sali wiejskiej będzie wolnostojący i jednopiętrowy, z łączną powierzchnią 347,74 m2. Obiekt będzie wyposażony w zadaszony taras. Funkcjonalność budynku obejmuje przestrzenie publiczne takie jak:

  • Wielofunkcyjna sala
  • Toalety
  • Pomieszczenia techniczne
  • Kuchnia
  • Sala Rady Sołeckiej

Nowoczesne rozwiązania techniczne

Inwestycja nie tylko zaspokoi potrzeby społeczne, ale również będzie przyjazna dla środowiska. Budynek zostanie wyposażony w centralne ogrzewanie oraz instalacje fotowoltaiczne. Dodatkowo, zainstalowane zostaną:

  • Pompa ciepła
  • Pompa elektryczna
  • Pompa wodno-ściekowa

Zagospodarowanie terenu wokół sali wiejskiej również jest częścią planu.

Dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych

Projekt zakłada pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, co zwiększy dostępność i komfort użytkowania.

Słowa od Burmistrza

Burmistrz Konrad Antkowiak zaznacza, że inwestycja pozwoli na organizację różnorodnych wydarzeń i spotkań w komfortowych warunkach. "Stworzy miejsce do integracji lokalnej społeczności, warsztatów i działań społeczności" - dodaje. Gmina Wschowa, do której należy Kandlewo, ma już gotowy projekt architektoniczny i budowlany, na podstawie którego zostanie zrealizowana ta inwestycja.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl