TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniem. Trzy jednostki OSP zyskają nowy sprzęt

Wtorek, 27 czerwca 2023 o 14:59, autor: 0
Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniem. Trzy jednostki OSP zyskają nowy sprzęt

Gmina Szlichtyngowa otrzymała znaczące wsparcie finansowe na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Dofinansowanie zostało przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach programu udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz artykułów ochrony osobistej dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) działających na terenie Gminy Szlichtyngowa.

Wartość i cel dofinansowania

Celem przyznania dofinansowania jest wzmocnienie zdolności jednostek OSP do skutecznego działania w przypadku zagrożeń pożarowych. Gmina Szlichtyngowa otrzyma 29.925,00 zł., przy całkowitej wartości zadania w wysokości 31.500,00 zł.

Dzięki tym środkom możliwe będzie zakupienie nowoczesnego sprzętu oraz artykułów ochrony osobistej dla strażaków, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Szlichtyngowa.

Jakie jednostki OSP otrzymają wsparcie?

W ramach tego programu wsparcia finansowego, trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie Gminy Szlichtyngowa zostaną objęte tym działaniem. Będą to:

  1. OSP Szlichtyngowa
  2. OSP Gola
  3. OSP Stare Drzewce

Każda z tych jednostek będzie mogła skorzystać z nowego sprzętu i artykułów ochrony osobistej, które zostaną zakupione dzięki przyznanej dotacji.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl