TworzymyGłos Regionu

Gmina Sława z nowym dofinansowaniem na remont drogi - tym razem w Radzyniu

Poniedziałek, 24 lipca 2023 o 12:46, autor: 0
Gmina Sława z nowym dofinansowaniem na remont drogi - tym razem w Radzyniu

Gmina Sława odnotowuje kolejny sukces w pozyskiwaniu środków na rozwój lokalnej infrastruktury. Tym razem, dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, mieszkańcy miejscowości Radzyń wkrótce będą mogli cieszyć się z nowej drogi.

W planach są prace ul. Jeziornej w Radzyniu. To właśnie tam, na odcinku drogi o długości 380 metrów, przeprowadzony zostanie gruntowny remont. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi 278 863,53 zł. Co warto podkreślić, Gmina zdołała pozyskać aż 139 431,76 zł dofinansowania na realizację projektu.

Dzięki temu mieszkańcy i turyści, którzy na co dzień korzystają z ul. Jeziornej, wkrótce będą mogli przemieszczać się po całkowicie odnowionej drodze, co z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu jazdy i bezpieczeństwa.

Prace mają ruszyć w najbliższym czasie, a inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. To znakomite wieści dla wszystkich mieszkańców, którzy już nie mogą doczekać się odnowionego odcinka drogi.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg regularnie wspiera inicjatywy samorządów, które mają na celu poprawę standardów infrastruktury drogowej w Polsce. Dzięki takim projektom, lokalne społeczności zyskują na komforcie i bezpieczeństwie. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie z Funduszu spłynęło dofinansowanie na remont drogi w miejscowości Wróblów.


Źródło: Slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl