TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Gdzie kupić najlepszą odzież medyczną?

Wtorek, 18 lipca 2023 o 22:12, autor: 1
Gdzie kupić najlepszą odzież medyczną?

Pytanie gdzie kupić najlepszą odzież medyczną pojawia się bardzo często wśród specjalistów z branży medycznej. W grę wchodzi szereg czynników, które mają wpływ na podjęcie decyzji zakupowej. Nie bez znaczenia pozostają specjalne wymogi, które musi ona spełniać zaraz obok zagwarantowania komfortu użytkowania, jak również budowania profesjonalnego wizerunku w środowisku pracy. Sprawdźmy więc, czym charakteryzuje się dobra odzież medyczna i gdzie jej szukać. 

1. Odzież medyczna - czym się charakteryzuje?
2. Wybór ubrania medycznego - co brać pod uwagę?
3. Gdzie kupić dobrą odzież medyczną?

Odzież medyczna - czym się charakteryzuje?

Odzież medyczna należy do grupy odzieży specjalistycznej. Znajduje zastosowanie w wielu obszarach, w tym w środowisku pielęgniarek, jak również lekarzy. Dobra odzież charakteryzuje się przede wszystkim tym, że została wyprodukowana z uwzględnieniem wszelkich obowiązujących norm. Oznacza to, że musi być dopuszczona do użytku w branży medycznej. Bardzo istotną kwestią jest także to, że dobrej klasy odzież zapewnia w pełni komfort użytkowania. 

Składa się na to zarówno jakość materiału, z jakiego została wykonana, jak również wygospodarowanie miejsca np. na kieszenie w których medycy mogą schować np. stetoskop etc. W przypadku tkaniny, to obok trwałości, musi gwarantować cyrkulację powietrza, jak również komfort cieplny. Jest to szczególnie istotne w przypadku wielogodzinnych dyżurów. Bardzo ważne jest również to, aby gwarantowała ochronę. W praktyce mowa o różnej maści drobnoustrojach, które przenoszone są zarówno przez kaszel, jak i kontaktowo. 

Wybór ubrania medycznego - co brać pod uwagę?

Zakup odzieży medycznej, z uwagi na swój specjalisty charakter, powinien być bardzo dobrze przemyślany. Przed dokonaniem decyzji zakupowej musimy wziąć pod lupę kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest rodzaj zastosowanego materiału, niezależnie czy chodzi o damskie spodnie medyczne czy też inny element uniformu. Z uwagi na wykonywany zawód, tkanina powinna być odporna na zabrudzenia, a także gwarantować odpowiednią przepuszczalność powietrza. Nie bez znaczenia pozostaje także chłonność materiału biorąc pod uwagę, że podczas pracy nietrudno o nadmierne wydzielanie potu.

Wybierając odzież, w tym m.in. męskie spodnie medyczne należy zwrócić uwagę na wygodę ich noszenia. Wybrane przez nas ubrania nie powinny powodować otarć czy też ograniczać swobody ruchów. Bardzo ważna jest również waga uniformu - im lżejszy, tym lepszy. Należy także mieć z tyłu głowy, że odzież dedykowana medykom, pielęgniarkom czy też pracownikom salonów beauty musi być maksymalnie wytrzymała. Wynika to z faktu intensywności codziennej pracy.

Sukienki medyczne i pozostałe elementy ubioru medycznego często różnią się od siebie wzorami i kolorami. Ich wybór najczęściej nie jest przypadkowy - producenci stosują kolorystykę przypisaną konkretnym specjalizacjom lekarskim. Do wyboru są m.in. zielone, niebieskie czy białe modele. W przypadku odzieży dla pediatrów nierzadko można spotkać się z wzorami inspirowanymi bajkami.

Gdzie kupić dobrą odzież medyczną?

Wśród producentów zasługujących na uznanie należy wyróżnić polską markę premium https://medibrand.pl. Jej niewątpliwym atutem jest fakt, że odzież została stworzona przez medyków. Obok innowacyjnych rozwiązań niedostępnych dotychczas na rodzimym rynku jakim są np. bluzy medyczne z zapięciami na magnes, producent gwarantuje najwyższą jakość materiałów, która idzie w parze z nowoczesnym designem zarówno damskich, jak i męskich uniformów medycznych. Tkaniny są nie tylko przewiewne i oddychające, ale też w pełni odporne na wilgoć. Stanowią synonim trwałości i wytrzymałości.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~gość
25.07.2023 18:11

na stronie mymoodsy.com można znaleźć odzież premium do pracy. fajne kolory i cena adekwatna do jakości

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl