TworzymyGłos Regionu

reklama

Ekopracownia w „Staszicu” uroczyście otwarta (VIDEO)

Czwartek, 04 kwietnia 2024 o 13:19, aktualizacja Czwartek, 04 kwietnia 2024 o 14:32, autor: 4
Ekopracownia w „Staszicu” uroczyście otwarta (VIDEO)

W I Zespole Szkół we Wschowie otwarto ekopracownię dedykowaną nauce przedmiotów przyrodniczych i realizacji projektów ekologicznych. Inicjatywa, realizowana w ramach projektu "Ochrona Środowiska dla Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Wschowskim", ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i mieszkańców regionu. Dofinansowanie na poziomie 140 000 zł, z wkładem własnym wynoszącym 10%, zostało uzyskane dzięki wsparciu Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Inwestycja edukację ekologiczną uczniów

Piotr Wieland, dyrektor I ZS we Wschowie, podkreślił znaczenie nowo otwartej pracowni dla edukacji ekologicznej: „Jest to kolejna pracownia otwierana w Pierwszym Zespole Szkół. Niezmiernie się cieszymy, że uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 140 000 zł. Naszym zadaniem jest edukowanie młodych ludzi i środowiska lokalnego w dbaniu o środowisko naturalne, które jest naszym wspólnym dobrem”.

Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, wyraził zadowolenie z kolejnej inwestycji edukacyjnej w regionie: „To już piąta pracownia otwierana w Pierwszym Zespole Szkół w bieżącej kadencji powiatu. Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli uczyć się ekologii w tak komfortowych warunkach”.

Radość z nowej przestrzeni edukacyjnej w powiecie wschowskim wyraził Wicestarosta Waldemar Starosta. „Ekologia jest moją pasją, a dzisiaj rano nawet rozmawiałem z nowym prezesem Funduszu Ochrony Środowiska, który zapewnił, że fundusz będzie dalej zainteresowany dofinansowaniem tego typu przedsięwzięć”, mówił Waldemar Starosta.

Zobacz: W I ZS we Wschowie powstała ekopracownia. Uczniowie są już po pierwszych zajęciach

Edukacja ekologiczna kluczem do zrównoważonego rozwoju

Projekt "Ochrona Środowiska dla Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Wschowskim" ma na celu nie tylko edukację, ale także rozwijanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców regionu. Zajęcia w nowej pracowni będą obejmować wykłady, zajęcia laboratoryjno-terenowe, a także pikniki rodzinne i konkursy o tematyce ekologicznej.

Zrównoważony rozwój to koncepcja, która zakłada harmonijną równowagę między gospodarką, środowiskiem naturalnym i społecznym. Nowa ekopracownia ma stać się miejscem, gdzie młodzi ludzie nauczą się, jak ich decyzje i działania wpływają na świat, rozwijając przy tym krytyczne myślenie i postawy proekologiczne.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Swój
04.04.2024 14:53

Znowu Staszic, brawo Staszic!

avatar
~Mieszkanka
04.04.2024 14:54

Brawo

avatar
~Obserwator
05.04.2024 10:01

P. Wieland to tylko umie się lansować zero pracy, zero pomysłów, i badzo (....)

avatar
~Obserwatorka
05.04.2024 13:16

Chyba pomyliłeś dyrektorów, lansuje się tylko A. K.-K.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl