TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzień Otwarty WTZ we Wschowie. Gościem specjalnym Gabor z Turbokozaka

Czwartek, 20 czerwca 2024 o 09:16, aktualizacja Czwartek, 20 czerwca 2024 o 15:35, autor: 0
Dzień Otwarty WTZ we Wschowie. Gościem specjalnym Gabor z Turbokozaka

W środę odbył się Dzień Otwarty Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) we Wschowie. Wydarzenie rozpoczęło się od zajęć z pilatesu, prowadzonych przez „Pilatesową Babkę”, czyli Anetę Małucką. Następnie trening piłkarski poprowadził Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski, znanym z programu „Turbokozak”.

Spotkanie z „Gaborem”

Grzegorz Jędrzejewski, bramkarz Reprezentacji Artystów Polskich oraz Reprezentacji Polskich Dziennikarzy, założyciel i trener UEFA bramkarzy w TURBO Football Academy, spotkał się z uczestnikami WTZ po raz kolejny. „Gabor” od jakiegoś czasu regularnie wspiera inicjatywy związane z WTZ i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Wschowie. „Grzegorz Jędrzejewski jest naszym przyjacielem. Dzisiaj mogliśmy porozmawiać o pasji, dążeniu do celu i realizacji marzeń. Trening na boisku wywołał dużo radości, mogliśmy sprawdzić naszą wydolność, gibkość i refleks” - wyjaśnia Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, Jolanta Awsiukiewicz.

Wsparcie dla WTZ

Po wydarzeniu nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy wsparli inicjatywę. „Dziękujemy uczniom II klasy I LO we Wschowie za podarowane nam piłki do gry "w nogę". Młodzież podjęła decyzję, że za pieniądze, które zostały im z połowinek zakupią piłki dla uczestników WTZ, by urozmaicić Im zajęcia sportowe. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi.”

Podziękowania trafiły również do wielu innych osób i instytucji, które wspierały wydarzenie. Dyrektor Domu Dziecka Barbarze Tlałce za podarowanie upominków, American Hot Dog za przekąski, Dyrektor CKZiU Mariusz Zbytniewski za użyczenie boiska sportowego, nauczycielom i uczniom SOSW Wschowa za aktywny udział, wolontariuszowi Maciej Matelski za pomoc oraz fotografowi Adamowi Śliwińskiemu za uwiecznienie wydarzenia. 

Warsztat Terapii Zajęciowej we Wschowie

WTZ we Wschowie, prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, rozpoczął działalność w 1997 roku. Uczestnikami mogą być osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Placówka realizuje zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Pracownie terapeutyczne

WTZ oferuje trzy główne pracownie:

  • Gospodarstwa domowego: Uczestnicy uczą się przygotowywania posiłków, nakrywania do stołu, dokonywania zakupów i innych czynności domowych.
  • Plastyczna: Zajęcia obejmują różne techniki plastyczne, rozwijają zdolności manualne i artystyczne.
  • Rękodzieła artystycznego: Uczestnicy wykonują prace tkackie, krawieckie oraz okolicznościowe dekoracje.
  • Florystyczna: Uczestnicy uczą się tworzenia kompozycji kwiatowych, a także pielęgnacji roślin.
  • Krawiecką: Uczestnicy poznają techniki szycia, co pozytywnie wpływa na ich zdolności manualne.

Zajęcia w pracowniach mają na celu zwiększenie samodzielności uczestników oraz ich wiarę we własne możliwości. WTZ organizuje także dodatkowe aktywności, takie jak wycieczki, wyjścia do kina, zabawy i dyskoteki.

Warsztat Terapii Zajęciowej we Wschowie to miejsce, gdzie uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje, jednocześnie integrując się społecznie i zawodowo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl