TworzymyGłos Regionu

reklama

Dzień Matki w rytmach orkiestry. Cykl muzycznych niedziel w Sławie zainaugorowany

Niedziela, 26 maja 2024 o 22:28, aktualizacja Niedziela, 26 maja 2024 o 22:51, autor: 0
Dzień Matki w rytmach orkiestry. Cykl muzycznych niedziel w Sławie zainaugorowany

Cykl „Muzycznych Niedziel” w Sławie rozpoczął się koncertem dedykowanym wszystkim matkom. Wydarzenie miało miejsce na Nowym Rynku w Sławie, gdzie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy zespołu Wrzos z Lubawki, Orkiestry KGHM ZG Lubin oraz Orkiestry OSP z Lubawki.

Cztery niedziele pełne muzyki w Sławie

W ramach cyklu przygotowano cztery wyjątkowe wydarzenia, które odbywają się co tydzień na Nowym Rynku. Każdy koncert jest dedykowany innej okazji i ma dostarczyć niezapomnianych wrażeń zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym gościom. Organizatorami tych wydarzeń są Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku – SCKiW, PZChiO Oddział Dolnośląski we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Witosława.

Podczas inauguracji cyklu, Andrzej Drozdowicz z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wyjaśnił, czym zajmuje się organizacja, działająca od 1892 roku. Skierował również słowa uznania do wszystkich zaangażowanych w organizację cyklu. Specjalne słowa uznania zostały skierowane do Krystyny Ober-Szulęckiej, która otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Polskiego Związku Chórów i Orkiestr”.

Głos zabrał również Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, który wyraził nadzieję na przyszłą współpracę ze Związkiem i podziękował muzykom za zaangażowanie. ”Dziękuję za przyjazd. Życzę sukcesów państwu, miłego odbioru i niezapomnianych wrażeń”, powiedział włodarz.

Muzyczne niedziele w Sławie

Kolejne koncerty zaplanowane są na następne niedziele:

  • 2 czerwca, godz. 13:00 – koncert z okazji Dnia Dziecka. Wystąpią Miejska Orkiestra o Tradycjach Kolejowych ze Zduńskiej Woli, Orkiestra Reprezentacyjna "Big Band" PGE Elektrowni "Turów" z Bogatyni oraz Orkiestra KGHM Huty Miedzi Głogów z grupą Mażoretek.
  • 9 czerwca, godz. 15:00 – Dzień Muzyki Chóralnej. Na scenie pojawią się Górniczy Chór Męski z Lubina, Chór "Skolanta" z Chojnowa, Chór "Harmonia" z Nowogrodźca, Chór "Canta Nobiscum" z Wrocławia oraz sławski Chór "Cante Deo".
  • 16 czerwca, godz. 13:00 – koncert dedykowany Działaczom Kultury. Wystąpią Orkiestra KGHM ZG Polkowice-Sieroszowice oraz Orkiestra KWB "Turów" z Bogatyni, która przejdzie ulicami Sławy, a także Orkiestra OSP z Klewic.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl