TworzymyGłos Regionu

Dziękują za plony w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

Poniedziałek, 21 sierpnia 2023 o 13:13, autor: 2
Dziękują za plony w gminie Szlichtyngowa (FOTO)

W ślad za bogatą tradycją dożynkową, mieszkańcy Gminy Szlichtyngowa kolejny raz spotkali się, by świętować i dziękować za obfite plony. Uroczystości, które niosą ze sobą głębokie znaczenie symboliczne, były okazją do zgromadzenia lokalnej społeczności i wspólnego świętowania.

W Jędrzychowicach i Goli 

12 sierpnia br. mieszkańcy Jędrzychowic świętowali w swoim sołectwie podczas Święta Plonów. Takie uroczystości stanowią okazję do integracji mieszkańców, wymiany doświadczeń i dzielenia się radością z bogatego urodzaju.

Niewiele później, 19 sierpnia, było równie uroczyście w Goli, gdzie odbyły się Dożynki Wiejskie. Takie spotkania w sercu lata, wśród złotych pól zbóż, przypominają o ciężkiej pracy rolników, ale także o wdzięczności za dary natury.

Władze Gminy Szlichtyngowa składają podziękowania organizatorom obu dożynek, podkreślając ich wkład w pielęgnowanie tej pięknej i ważnej dla regionu tradycji.

Dożynki Powiatowe w Starych Drzewcach

Mieszkańcy Gminy oraz goście z okolic mają kolejną okazję do wspólnego świętowania. Już 26.08.2023 r., czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się Powiatowo-Gminne Święto Plonów. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16:00 Mszą Św. polową. Serdecznie zapraszamy na boisko sportowe w Starych Drzewcach.


Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wieś
21.08.2023 14:06

Gmina Typu AVE PIS I DO PRZODU BRAK SŁÓW !!! Nic się nie dzieje w Szkichtyngowie czas na zmiany

avatar
~do powyżej
21.08.2023 14:31

Zadziwiające, że i ta władza (podobnie do poprzedniej kadencji) jest tak spolegliwa PiSowi ? Już za rok będzie można się pożegnać z p. Wielgus/Rajman.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl