TworzymyGłos Regionu

reklama

Dwustuletnia podróż przez historię Wschowy - wernisaż wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Wtorek, 12 grudnia 2023 o 19:33, aktualizacja Środa, 13 grudnia 2023 o 10:24, autor: 0
Dwustuletnia podróż przez historię Wschowy - wernisaż wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Wschowa świętuje 100 lat muzealnictwa dwiema wystawami, które rzucają światło na bogatą historię miasta z ostatnich dwóch stuleci. Nowa stała wystawa w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3, zatytułowana "Wschowa w XIX i XX wieku", pozwala zwiedzającym na jeszcze lepsze zrozumienie przeszłości regionu.

Od Heimatmuseum do współczesności

Kurator wystawy, Przemysław Wojciech, z entuzjazmem opowiedział o ekspozycji, która podkreśla kluczowe momenty w historii Wschowy, ze szczególnym uwzględnieniem okresów pruskich i niemieckich oraz krótkiego epizodu w Księstwie Warszawskim. "Nasze miasto może poszczycić się niezwykle długą tradycją wystawienniczą i muzealną, sięgającą swoimi początkami roku 1892,kiedy to otwarta została pierwsza wystawa o charakterze muzealnym" mówił Wojciech.

Wystawa czasowa i stała

W drugiej siedzibie muzeum przy pl. Zamkowym 2, od 13 grudnia, zwiedzający będą mieli okazję doświadczyć wystawy czasowej, skupiającej się na dziejach wschowskiego muzealnictwa. Tymczasem w głównej siedzibie muzeum, wystawa stała prezentuje blisko 200 eksponatów, głównie niewielkich rozmiarów, które ukazują codzienne życie i kulturę Wschowy na przestrzeni XIX i XX wieku.

Hołd dla tradycji i pamięci lokalnej

Rozpoczęcie świętowania 100-lecia muzealnictwa we Wschowie zostało uświetnione odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Metelskiemu, co stanowi symboliczne przypomnienie o znaczeniu lokalnych postaci w kształtowaniu kultury i historii miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl