TworzymyGłos Regionu

Dwunasta Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym (FOTO)

Niedziela, 23 lipca 2023 o 02:27, autor: 0
Dwunasta Parafiada Myśliwska w Tarnowie Jeziernym (FOTO)

W minioną sobotę, mieszkańcy Tarnowa Jeziernego oraz przybyli goście wzięli udział w dwunastej edycji Parafiady Myśliwskiej. Ta doroczna impreza organizowana jest przez Radę Sołecką Tarnowa Jeziernego, Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Koło Łowieckie „Ryś” Sława  

Msza Święta w kościele pw. św. Huberta

Dzień rozpoczął się od duchowej zadumy i refleksji. Mieszkańcy, myśliwi oraz turyści zebrali się w kościele pw. św. Huberta na Mszę Świętą, która była wyjątkową okazją do wspólnego modlitewnego uczczenia tradycji myśliwskich. Warto podkreślić, że właśnie św. Hubert jest patronem myśliwych.

Uroczysty pochód i wręczenie odznaczeń

Po nabożeństwie, uczestnicy Parafiady w pochodzie przeszli pod remizę OSP Tarnów Jezierny. To tam odbyła się oficjalna część imprezy. Osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju sławskiego łowiectwa, zostały wyróżnione specjalnymi odznaczeniami.

Koncert sygnalistów i popisy taneczne

Nie mogło również zabraknąć oprawy artystycznej. Sygnaliści, którzy wcześniej odpowiedzialni byli za muzyczne podkreślenie Mszy Świętej, zaserwowali słuchaczom koncert. Przed uczestnikami Parafiady wystąpili również dzieci z sekcji tanecznej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

Biesiada i zabawa taneczna

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną biesiadę. Wspólne śpiewy, opowieści i tradycyjne dania sprawiły, że uczestnicy poczuli prawdziwego ducha wspólnoty. Najmłodszych czekało wiele atrakcji. Konkursy i gry były doskonałą okazją do integracji i dobrej zabawy. Nie zabrakło również potańcówki, która zakończyła wydarzenie.


Źródło: Slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl