TworzymyGłos Regionu

reklama

Drugi przetarg na dzierżawę działek byłego lotniska w Tylewicach

Poniedziałek, 13 maja 2024 o 14:47, autor: 0
Drugi przetarg na dzierżawę działek byłego lotniska w Tylewicach

Starostwo Powiatowe we Wschowie ogłosiło drugi przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę części nieruchomości Skarbu Państwa, położonej w obrębie Tylewice, na okres do 10 lat. Dzierżawa ma na celu użytkowanie rolnicze terenu, który w przeszłości funkcjonował jako lotnisko radzieckie. Przetarg zaplanowano na 13 czerwca 2024 roku.

Szczegóły przetargu

Przedmiotem przetargu jest działka numer 364/4 oraz część działki 364/5 o łącznej powierzchni 37,8079 ha. Całkowita powierzchnia wynosi 48,9386 ha. Działki nie są ogrodzone i nie posiadają infrastruktury technicznej, a dostęp zapewnia droga gruntowa.

Wywoławcza cena rocznego czynszu dzierżawnego ustalona została na 18 042,92 zł brutto. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 4000 zł, które należy wpłacić najpóźniej do 6 czerwca 2024 roku.

Lokalizacja i otoczenie

Działki znajdują się poza zabudową mieszkaniową, otoczone gruntami leśnymi oraz rolnymi. W przeszłości teren był wykorzystywany jako lotnisko, co dodaje unikalnego charakteru tej lokalizacji. Obecnie przeznaczone są na cele rolnicze, bez możliwości zmiany sposobu użytkowania.

Ograniczenia i warunki

Dzierżawa zostanie udzielona bez prawa dokonywania trwałych zmian na działce. Nieruchomości nie można poddzierżawiać ani udostępniać bezpłatnie. Uczestnicy przetargu, którzy nie wygrają, otrzymają zwrot wadium.

Ważne daty

  • Wadium: Do 6 czerwca 2024 r.
  • Przetarg: 13 czerwca 2024 r., godz. 9:00

Więcej informacji na temat warunków przetargu można uzyskać w Starostwie Powiatowym we Wschowie, które zarządza procesem.

Pobierz załączony plik: informacja o przetargu.pdf

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl