TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dowiedz się o rolach przedniej szyby w samochodach, znakach ostrzegawczych złych wycieraczek i sposobie ich wymiany

Poniedziałek, 08 maja 2023 o 16:36, aktualizacja Poniedziałek, 08 maja 2023 o 16:41, autor: 0

Wycieraczka służy zazwyczaj do czyszczenia szyb samochodowych, które zostały narażone na zabrudzenia lub wodę deszczową. Wycieraczki są zazwyczaj montowane do przedniej i tylnej strony.Wizja kierowcy nie będzie utrudniona przez wycieraczkę, dzięki czemu będzie on widział wyraźnie do przodu lub do tyłu.  

Wycieraczki odgrywają istotną rolę w bezpieczeństwie kierowcy, ponieważ ich działanie jest ściśle związane z bezpieczeństwem jazdy.Przednia szyba będzie pokryta rosą, jeśli pada intensywny deszcz, a samochód nie wykorzystuje wycieraczek.Widoczna rosa na szybie będzie zasłaniać kierowcy widoczność.

Praca:
Gdy przełącznik wycieraczek jest wyłączony, wycieraczka nie działa. Gdy przełącznik wycieraczek znajduje się w położeniu niskiej prędkości, wycieraczka pracuje z małą prędkością. W związku z tym, gdy przełącznik wycieraczek jest ustawiony w pozycji high-speed, wycieraczka pracuje z dość dużą prędkością.

Teraz, gdy już lepiej rozumiesz, jak działa wycieraczka samochodowa, a także jej elementy i szczegółowe funkcje, powinieneś o nią dbać i sumiennie ją czyścić!

Film o wycieraczkach zaczerpnięty z autodoc.pl

 

Sprawdzanie samopoczucia:

Wizualna ocena jest wykorzystywana do zbadania stanu ostrzy i zazwyczaj wystarczy zauważyć stan ich powierzchni.Można odkryć wszelkie uszkodzenia i różne oznaki zużycia. Ostrza wytrzymują około 4 do 6 miesięcy w zwykłych warunkach pracy.

Rodzaje ostrzy:

Oto cztery popularne rodzaje ostrzy:

 • Karabińczyk
 • Hak J 
 • Taśma spinająca 
 • Przycisk z taśmą zaciskową
Sugestie dotyczące konserwacji wycieraczek:

 1. Przed użyciem wycieraczki należy oczyścić przednią szybę.
 2. Utrzymywać czystą przednią szybę. Pióra wycieraczek będą działać szybciej, jeśli będą używane na czystej i gładkiej powierzchni. Czyść przednią szybę regularnie i upewnij się, że gąbka lub podwójny papier są wolne od kurzu.
  3. Nigdy nie używać wycieraczek na suchej przedniej szybie. Wycieraczki przedniej szyby są przeznaczone do użytku na wilgotnych powierzchniach. Podczas używania wycieraczek na suchych powierzchniach, wycieraczki zużyją się znacznie szybciej niż zwykle.
  4. Napełnij zbiornik wody wodą wysokiej jakości i w razie potrzeby dodaj płynu do mycia wycieraczek.
  5. Wymień pióra wycieraczek dwa razy w roku.
  6. Gdy nie są używane, podnieść wycieraczki.

  Kiedy nadszedł czas na wymianę wycieraczek:

Zaleca się wymianę piór wycieraczek co 6-12 miesięcy. Wycieraczki wykonane są z gumy, która ulega degradacji i z czasem staje się mniej skuteczna. Należy regularnie sprawdzać wycieraczki i wiedzieć, na jakie oznaki zwracać uwagę, gdy zaczynają się zużywać.


Instrukcja wymiany piór wycieraczek:

 1. Wyeliminuj nowe ostrza z wiązki i przygotuj je do zagruntowania.
 2. Podnieść wycieraczkę, obrócić ostrą krawędź w kierunku przeciwnym do ramienia i znaleźć wypustkę zwalniającą.
 3. Naciśnij klapkę i pociągnij ostrze w dół
 4. Następnie obróć ostrze odpowiadające ramieniu i ściągnij je.
 5. Powtórzyć ten proces, odwrotnie, aby wprowadzić nowe ostrze
 6. Sprawdzić za pomocą środka do czyszczenia szyb.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl