TworzymyGłos Regionu

reklama

Doświetlają przejścia w Sławie

Środa, 15 listopada 2023 o 11:14, autor: 0
Doświetlają przejścia w Sławie

W Sławie przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego rozpoczęły się prace, w ramach których zainstalowane zostaną cztery słupy oświetleniowe. Powstaną one w pobliżu dwóch przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Doświetlenie zyskają przejścia przy skrzyżowaniach z ul. Parkową, a także z ul. Energetyczną.

W połowie sierpnia w Zielonej Górze podpisana została umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, a Gminą Sława reprezentowaną przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę oraz Skarbnik Gminy Małgorzatę Szymoniak. Przedmiotem umowy było udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów realizacji tego zadania.

Działanie to ma na celu w szczególności zwiększenie widoczności po zmroku czy też w warunkach ograniczonej widoczności. W rezultacie wykonane dodatkowe oświetlenie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych podczas pokonywania drogi. Szczególnie w okresie wakacyjnym te miejsca są często wykorzystywane głównie z uwagi na bliskość Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z plażami miejskimi.

Łączna wartość inwestycji wynosi 65.400,00 zł, z czego 32.700,00 to kwota dofinansowania, pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu własnego Gminy Sława.


(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl