TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dobrze urządzony dom - skorzystaj z pomocy architekta wnętrz

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 o 18:39, autor: 0
Dobrze urządzony dom - skorzystaj z pomocy architekta wnętrz

Samodzielne zaaranżowanie wnętrz w domu wcale nie jest prostym zadaniem - przekonał się o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował umeblować choćby jeden pokój. To proces długotrwały, czasochłonny i wymagający starannej analizy możliwości. Oczywiście, pod warunkiem, że naszym celem jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni. Na szczęście od wszystkich tych uciążliwości może uwolnić nas architekt wnętrz, dla którego projektowanie wnętrz nie ma tajemnic. Czy warto skorzystać z jego usług? Kiedy zacząć szukać odpowiedniej osoby?

1. Czym zajmuje się architekt wnętrz?

2. Dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

3. Projektant wnętrz - jak wybrać właściwego i kiedy zacząć go szukać?

Jeszcze kilka lat temu usługi projektanta wnętrz nie cieszyły się tak dużą popularnością jak obecnie - zwłaszcza, że na przestrzeni lat wokół takiej współpracy narosło sporo stereotypów. Dzisiaj jednak świadomość rośnie, a ludzie są coraz bardziej świadomi faktu, że zaprojektowanie przyjemnego wizualnie i funkcjonalnie mieszkania wymaga sporej wiedzy.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekci wnętrz, czasami określani także jako projektanci wnętrz, zajmują się aranżacjami przestrzeni różnego typu - mieszkalnych, biurowych, usługowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że ich praca rozpoczyna się dużo wcześniej niż podczas faktycznego ustawiania mebli i innych elementów wyposażenia. W pierwszej kolejności zawsze powstają projekty wnętrz mieszkań czy też biur. Czasami specjaliści doradzają klientom także na etapie wyboru nieruchomości.

Tak naprawdę to, czym zajmie się architekt, to kwestia indywidualnych ustaleń. Klient może liczyć na całościowy projekt, wizualizację lub doradztwo, ale także - w najbardziej zaawansowanym wariancie współpracy - dopasowanie wszystkich elementów, poszukiwanie ich w sklepach i u dystrybutorów oraz nadzór nad realizacją. Z możliwościami architektów wnętrz warto zapoznać się, śledząc ich strony www, na przykład pracowni ArtCore Design.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Powodów przemawiających za zatrudnieniem specjalisty z zakresu projektowania wnętrz jest wiele. Przyjrzyjmy się tym najważniejszym.

  • Po pierwsze, indywidualne podejście

Współpracując z architektem wnętrz, nie trzeba obawiać się, że nasze mieszkanie będzie wyglądało tak, jak wszystkie inne, prezentowane w katalogach popularnych sieciówek. Przeciwnie, większe ryzyko takiego stanu rzeczy pojawia się przy samodzielnym działaniu. Praca architekta wnętrz w dużej mierze opiera się właśnie na badaniu potrzeb. Dokładnie zweryfikuje on więc styl życia domowników, gust, preferencje kolorystyczne czy materiałowe, a nawet plany na przyszłość.

  • Po drugie, funkcjonalność

Dzięki pracy projektanta wnętrz masz pewność, że przestrzeń zostanie zagospodarowana, a każdy centymetr powierzchni odpowiednio wykorzystany. To ważne, zwłaszcza we współcześnie budowanych niewielkich mieszkaniach czy też wnętrzach o nietypowym kształcie lub rozkładzie. Zyskasz pewność, że pomieszczenia będą przyjazne i odpowiednio doświetlone. Ekspert zadba nawet o takie szczegóły jak położenie gniazdek lub włączników.

  • Po trzecie, oszczędność czasu

Projektant doskonale zna bieżące trendy, nowości produktowe i możliwości techniczne. Dzięki temu bardzo szybko ustali najważniejsze kwestie, na które ty musiałbyś poświęcić dużo czasu, a jednocześnie osiągnie znacznie lepsze efekty.

Projektant wnętrz - jak wybrać właściwego i kiedy zacząć go szukać?

Architekta wnętrz można zaangażować właściwie na dowolnym etapie: zarówno podczas wybierania nieruchomości, jak również gdy aranżacje wnętrz znajdują się dopiero w fazie koncepcyjnej, ale także, gdy chcesz przearanżować wnętrze. Zanim podejmiesz decyzję sprawdź, jakie projekty realizował dotychczas i czy istnieje między wami porozumienie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl