TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dobra akustyka w budynku - jak sprawdzić czy mieszkanie będzie ciche?

Wtorek, 09 maja 2023 o 12:50, aktualizacja Wtorek, 09 maja 2023 o 12:55, autor: 0
Dobra akustyka w budynku - jak sprawdzić czy mieszkanie będzie ciche?

Cisza i spokój są jednymi z najbardziej pożądanych cech w nowym domu czy mieszkaniu. Aby cieszyć się dobrym komfortem akustycznym, trzeba pamiętać o kilku istotnych aspektach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby upewnić się, że nowe mieszkanie będzie ciche.

Solidne ściany

Jednym z podstawowych elementów wpływających na akustykę mieszkania są ściany. Materiały użyte do ich budowy często decydują o poziomie izolacji akustycznej. Przykładowo, ściany z betonu komórkowego są lepszym rozwiązaniem niż te z cienkich płyt gipsowych, które mogą prowadzić do przenikania hałasu.

Izolacja akustyczna

Zwróć uwagę na materiały, z jakich wykonana jest podłoga - najlepsze są te, które tłumią dźwięki, takie jak wełna mineralna czy pianka poliuretanowa. Właściwa izolacja akustyczna podłóg jest kluczowa, zwłaszcza w przypadku mieszkań wielopiętrowych. Dobrze zaizolowane okna to kolejny istotny element zapewniający ciszę w mieszkaniu. Im więcej szyb, tym wyższy poziom izolacji akustycznej - warto więc wybierać okna dwu lub trzyszybowe.

Lokalizacja i otoczenie

Wybierając nowe mieszkanie, weź pod uwagę jego lokalizację. Im dalej od ruchliwych ulic i hałaśliwych miejsc, tym spokojniejsze i cichsze będzie wnętrze. Przykładem takiej inwestycji są nowe mieszkania Poznań, gdzie deweloper dba o komfort przyszłych mieszkańców, oferując mieszkania w spokojnych, zielonych okolicach.

Piętro, na którym jest położne mieszkanie

Wysokość, na której znajduje się mieszkanie, również wpływa na komfort akustyczny. Mieszkania na wyższych piętrach są zazwyczaj cichsze niż te na parterze, ponieważ są oddalone od źródeł hałasu, takich jak samochody czy przechodnie.

Badanie akustyki

Jeśli masz możliwość, zainwestuj w badanie akustyki przed zakupem mieszkania. Profesjonalne pomiary hałasu pozwolą ocenić, jak dobrze mieszkanie jest izolowane akustycznie i czy spełnia Twoje oczekiwania.
Wybierając nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na materiały budowlane, izolację akustyczną oraz lokalizację. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem we własnym domu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl