TworzymyGłos Regionu

reklama

Do bloków w Górczynie po nowej drodze. UMiG Szlichtyngowa ma już dokumentację projektową

Środa, 28 lutego 2024 o 12:34, autor: 0
Do bloków w Górczynie po nowej drodze. UMiG Szlichtyngowa ma już dokumentację projektową

Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa otrzymał 26 lutego dokumentację projektową, która zakłada kompleksową przebudowę drogi prowadzącej do osiedla bloków w Górczynie. Inwestycja ta obejmuje nie tylko modernizację istniejącej nawierzchni, ale również szereg działań mających na celu poprawę infrastruktury i estetyki przestrzeni publicznej.

Przebudowa drogi w Górczynie. Zakres prac

Obecna nawierzchnia, częściowo utwardzona płytami betonowymi i kruszywem, zostanie zastąpiona przez kostkę brukową betonową typu HOLLAND oraz VIA VERDE (ażurowa) w kolorze szarym. To nie tylko podniesie walory estetyczne, ale również zwiększy funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Przewidziana jest również wymiana krawężników na nowe, bardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców, a także uporządkowanie poboczy i stworzenie nowych terenów zielonych.

Inwestycja uwzględnia również aspekty techniczne, takie jak odprowadzenie wód gruntowych, co jest kluczowe dla trwałości i funkcjonalności drogi. Projekt zakłada zastosowanie spadków poprzecznych i podłużnych, co powinno zapewnić skuteczną eliminację problemów z zalegającą wodą, szczególnie w okresach intensywnych opadów.

Co istotne, koncepcja przebudowy była przedmiotem konsultacji z przedstawicielami Wspólnot Mieszkaniowych z Górczyny już 25 października 2023 r.. Spotkanie to, zorganizowane w siedzibie Urzędu, zaowocowało uzgodnieniem planów.

Kolejne etapy

Zakończenie etapu przygotowawczego i przekazanie dokumentacji projektowej to dopiero początek całego procesu. Już w tym tygodniu zaplanowane jest ogłoszenie przetargu na realizację zadania.

Zobacz: Trwa modernizacja drogi między Górczyną a Zamysłowem (FOTO)

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl