TworzymyGłos Regionu

Do bibliotek w SOSW i I ZS trafią nowości

w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.”

Środa, 19 kwietnia 2023 o 10:57, autor: 0
Do bibliotek w SOSW i I ZS trafią nowości

W ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" Wojewoda Lubuski przyznał dotacje w wysokości 8 000 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 4 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie oraz dla Liceum Ogólnokształcącego w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Zadanie współfinansuje Powiat Wschowski, przekazując środki własne w wysokości 2 000 zł. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży poprzez promowanie oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych.

To kolejna już edycja, w której placówki oświatowe we Wschowie otrzymują dofinansowanie na zakup nowych książek i publikacji. Dzięki temu szkolne biblioteki zyskują coraz bogatszy asortyment, który przyciąga dzieci i młodzież do czytelnictwa.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl