TworzymyGłos Regionu

Dni Wschowy i Święto Województwa Lubuskiego. Co przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej?

Poniedziałek, 05 czerwca 2023 o 12:23, autor: 3
Dni Wschowy i Święto Województwa Lubuskiego. Co przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej?

W związku z nadchodzącymi Dniami Wschowy oraz Świętem Województwa Lubuskiego, pragniemy poinformować o szeregu atrakcji, które przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez muzealników ze Wschowy.

Zaproszenie od Muzeum Ziemi Wschowskiej

Edukacja i kultura są nierozłączne. Z tego powodu w sobotę, 10 czerwca, Muzeum Ziemi Wschowskiej otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Siedziba muzeum przy Placu Zamkowym 2 będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach 13.00-17.00, natomiast oddział przy Placu Farnym 3 będzie czynny w godzinach 12.00-17.00. Warto podkreślić, że wstęp na teren muzeum jest bezpłatny.

Atrakcje dla najmłodszych zwiedzających

Dla młodych gości MZW przygotowało specjalne przedstawienie - teatrzyk kukiełkowy, prezentujący legendy Wschowy i okolic. To niepowtarzalna okazja, by w przystępny sposób zapoznać się z lokalną historią. Po zakończeniu spektaklu, dzieci otrzymają zadanie plastyczne, nawiązujące do prezentowanych legend. Jest to doskonałe uzupełnienie edukacji poprzez zabawę.

Punkt Menniczy i Zwiedzanie Miasta z Przewodnikiem

Osoby zainteresowane numizmatyką będą miały możliwość wybicia własnej monety. Punkt menniczy będzie działał w wyznaczonych godzinach na dziedzińcu muzeum. Dodatkowo, o godzinie 15.00 rozpocznie się zwiedzanie miasta pod opieką przewodnika, który przedstawi najważniejsze zabytki miasta, omówi związane z nimi ciekawostki i odpowie na pytania zwiedzających.

Dni Wschowy plakat

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Lapidarium
05.06.2023 20:21

...wykoszone...czy kwietna laka

avatar
~...bo jeżeli...
05.06.2023 20:23

...nie wykoszone...to od tego trzeba zaczac

avatar
~wschowianin
06.06.2023 13:43

Wschowa od 1343 roku jest w Wielkopolsce

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl