TworzymyGłos Regionu

Dni Szlichtyngowy 2023. Jakie atrakcje przygotowano?

Piątek, 16 czerwca 2023 o 07:57, aktualizacja Piątek, 16 czerwca 2023 o 08:23, autor: 1
Dni Szlichtyngowy 2023. Jakie atrakcje przygotowano?

Obchody Dni Szlichtyngowy, organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa, właśnie się rozpoczynają. To wyjątkowe wydarzenie, które obchodzone jest z okazji 379-lecia nadania praw miejskich. Przed mieszkańcami i gośćmi dwa dni zabawy.

Pierwszy dzień: Tradycja i kultura

Rozpoczęcie świętowania odbędzie się już 16 czerwca (piątek) o godzinie 17:00. W tym dniu wszyscy miłośnicy tańca będą mieli okazję zobaczyć piękny Polonez w wykonaniu utalentowanych uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie. To niezwykłe widowisko wprowadzi nas w wyjątkowy nastrój tej uroczystej okazji.

Wieczorem tego samego dnia warto wybrać się do kina letniego w „Parku Górczyńskim”, gdzie o godzinie 21:00 zostanie wyświetlony film pt. „Zupa nic”, na który zaprasza Biblioteka Publiczna w Szlichtyngowie.

Drugi dzień: Atrakcje dla każdego

17 czerwca (sobota) to dzień pełen niesamowitych atrakcji. Już od godziny 16:00 w „Parku Górczyńskim” odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy. Uczestnicy będą mieli także okazję wysłuchać występów dzieci i młodzieży z gminnych szkół.

Dla osób lubiących rywalizację i sportowe emocje przygotowany zostanie konkurs strzelecki, który poprowadzi Klub Strzelecki Muszkiet. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i poczuć dreszczyk emocji.

Wieczorem o godzinie 19:45 rozpocznie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń - Festiwal Kolorów. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć niezwykłej atmosfery i zanurzyć się w magii barw. W ramach festiwalu będzie można również skosztować regionalnych produktów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Baryczanki” z Wyszanowa

Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie o godzinie 20:00, będzie zespół Energy Girls. Ich energetyczne występy i znane hity na pewno porwą wszystkich zgromadzonych i zapewnią niezapomniane wrażenia. Jeśli ktoś nie będzie mógł się oderwać od parkietu, to od godziny 21:00 do 2:00 trwać będzie zabawa przy muzyce zespołu FUKS.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~KLUCZE
17.06.2023 11:38

Czy przy okazji takiego święta nie powinien być powołany Komitet z mieszkańców miasta i gminy !!!!!-????. I on powinien celebrować tym dniom, a nie p. burmistrz i jej goście ?????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl