TworzymyGłos Regionu

reklama

Dlaczego nie będę głosował na Miłosza Czopka?

Poniedziałek, 29 października 2018 o 18:06, aktualizacja Poniedziałek, 05 listopada 2018 o 11:19, autor: 168
Dlaczego nie będę głosował na Miłosza Czopka?

Nie mogę głosować na osobę, która z wielkim lekceważeniem odnosi się do bardzo dużej części naszego lokalnego społeczeństwa. Przedstawione wydarzenia są suchymi faktami, bez podtekstu negatywnych emocji. To po prostu miało miejsce i w moim odczucie dyskwalifikuje osobę Pana Czopka jako przyszłego burmistrza.

W 2015 roku po wcześniejszym przekazaniu do publicznej wiadomości informacji o likwidacji Gimnazjum nr 1 we Wschowie, grupa rodziców i nauczycieli podjęła starania o przekazanie budynku dla Stowarzyszenia Szkół Katolickich w celu utworzenia niepublicznej, bezpłatnej szkoły katolickiej. Ze strony samorządu potrzebna była tylko decyzja o bezpłatnym użyczeniu obiektu. W trakcie moich rozmów z władzami, szczególnie w czasie dwukrotnego spotkania z Miłoszem Czopkiem, usłyszałem słowa stanowczej odmowy. Uzasadnieniem było to, że budynek ten potrzebny jest do utworzenia Inkubatora Przedsiębiorczości (do dnia dzisiejszego nie zrealizowano tego pomysłu). Zachęcam do zapoznania się z tekstem na zw.pl: „Co z inkubatorem przedsiębiorczości we Wschowie?”. Można to spokojnie skonfrontować z zapewnieniem Pana Czopka, że doskonałym miejscem na taki inkubator jest budynek po byłym Gimnazjum nr 1.

Podjęliśmy działania w kierunku uzyskania poparcia społecznego dla pomysłu powstania szkoły katolickiej. Zebraliśmy ponad 2300 podpisów. Pisemne poparcie dla tego pomysłu przedstawił Biskup Ordynariusz Tadeusz Lityński. Pozytywną opinię wyraził Sanepid i Straż Pożarna. Bardzo mocno w tę inicjatywę zaangażował się ksiądz prałat Zygmunt Zając. Niestety, nic nie było w stanie zmienić negatywnej decyzji Pana Czopka. W trakcie rozmów argumentowałem, że jest to cel bardzo ważny, bo posiada tak mocne poparcie społeczne. Nie był to jednak argument, który zmieniłby stanowisko Miłosza Czopka. Kilka tysięcy osób zostało całkowicie zlekceważonych.

W grudniu 2016 roku odbyłem rozmowę z panią burmistrz Danutą Patalas na temat możliwości zlikwidowania śmietnika na cmentarzu parafialnym. Zapytałem wówczas o możliwość uzyskania od Gminy działki przylegającej do cmentarza od strony ulicy Kamiennej. Pani Burmistrz się ucieszyła, twierdząc, że chętnie działka ta zostanie przekazana Parafii św. Stanisława w zamian za działkę w fosie, przylegającą do budynku biblioteki i muzeum. Przedstawiłem tę propozycję księdzu proboszczowi Dariuszowi Ludwikowskiemu. Z jego strony była pełna akceptacja takiej transakcji. Kiedy udał się do Ratusza by ustalić szczegóły usłyszał od Miłosza Czopka, że owszem gmina chętnie przejmie działkę w fosie, ale działka za cmentarzem jest bardzo droga, więc Parafia może ją tylko odkupić. Ze strony księdza Proboszcza padła argumentacja, że przecież teren ten potrzebny jest mieszkańcom, na cele społeczne, nie dla Parafii, nie dla Kościoła, tylko dla mieszkańców. Nic to nie pomogło, Pan Czopek stwierdził, że możliwe jest tylko odsprzedanie za duże pieniądze. Kolejny raz została zlekceważona prośba tysięcy mieszkańców, mających na cmentarzu parafialnym groby swoich bliskich.

Mam wiedzę o innych negatywnych sposobach potraktowania przedstawicieli Kościoła z naszej Gminy, ale prosiły mnie one, aby tego nie upubliczniać.

Nie mogę głosować na osobę, która z wielkim lekceważeniem odnosi się do bardzo dużej części naszego lokalnego społeczeństwa. Przedstawione wydarzenia są suchymi faktami, bez podtekstu negatywnych emocji. To po prostu miało miejsce i w moim odczucie dyskwalifikuje osobę Pana Czopka jako przyszłego burmistrza.

Jednocześnie zwracam się z apelem do elektoratu „prawicowo – katolickiego” o przemyślenie postawy, z którą się zetknąłem. Chodzi o wypowiadanie negatywnych opinii na temat pana Konrada Antkowiaka. Na jakiej podstawie osądzacie tego człowieka? Jest to postawa bardzo nieewangeliczna. Pan Antkowiak jest dla mnie czystą, niezapisaną kartą. Mam do niego, wyjściowo, wyprzedzająco, duże zaufanie i szacunek, tak, jak dla każdej osoby. Nie oceniam go i nie przekreślam. Natomiast Pan Czopek utracił moje zaufanie z powodu kilku konkretnych negatywnych zachowań o bardzo szerokim zasięgu i z dużymi negatywnymi konsekwencjami. Osoby mamy rozpoznawać po owocach ich słów i działań. Pan Miłosz Czopek, w moim przekonaniu, wydał wystarczającą ilość owoców mocno szkodliwych.

/ Mieczysław Guzewicz

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (168)

avatar

avatar
~Wschowianin
29.10.2018 09:24

Jak można tak oczerniać inna osobę . Zw powinno Się wstydzić ! Pokazujecie tylko minusy czopka a pokażcie plusy . Podli jesteście takie mam zdanie .. 4 LISTOPADA GŁOSUJE NA CZOPKA !

avatar
~Fakty
29.10.2018 09:33

To nie oczernianie A przedstawienie suchych faktów. Z nimi się nie dyskutuje

avatar
~Prawda
29.10.2018 09:43

Pan Guzewicz ma przynajmniej odwagę wystąpić przeciw kandydatowi, który ma poparcie pis

avatar
~am
29.10.2018 10:13

Pana Czopka nie trzeba już oczerniac. On sam to zrobił przez 4 lata.

avatar
~haah
29.10.2018 10:18

Jakie oczernianie? To niewygodna dla chorych(...) (czyt. wyborców czopka) prawda

avatar
~do Wschowianina
29.10.2018 10:39

Panie " Wschowianin " , jeżeli pan uważasz że pokazują tylko minusy Czopka i w ten sposób oczerniają tego kandydata to ja na pana miejscu tu w tym komentarzu pokazałbym te plusy Czopka . Samo stwierdzenie przez pana że Z.W powinno się wstydzić jest nie na miejscu ponieważ nie dokonano ani skrótu ani żadnego cięcia pańskiej wypowiedzi . Pan powinien się wstydzić że piszesz pan głupoty . Panie miejsca jest tu aż nadto żeby pan jasno i w przystępny sposób pokazał nam wszystkim zalety i plusy owego Czopka .

avatar
~Zartowniś
29.10.2018 13:47

Plusy Pana Czopka? Może prędzej dwukropki, przecinki albo średniki :):):)

avatar
~Anonim
29.10.2018 19:33

A Czopkowi wolno oczerniac innych?on ma jakis przywilej?

avatar
~Do wschowianin
29.10.2018 22:24

To sobie glosuj. Ale wiedz ze my mamy dosyc oczerniania nas przez 4 lata. Traktowania jak zlo konieczne. Mamy dosc cynizmu i cwaniactwa. I arogancji z jego strony

avatar
~wyborca
29.10.2018 09:26

Otwórzcie oczy, Miłosz Czopek zatopi ten statek!

avatar
~Do wyborca
29.10.2018 13:46

Czy poseł Ast powiedział już jak połamał ludziom kręgosłupy w powiecie i kogo szykuje na Starostę? Panowie Kulus, Kliber, Urbański miejcie odwagę, jeszcze nie wszystko stracone! Naród z Wami!

avatar
~Zatopić
01.11.2018 15:39

A ta wypowiedz pana Guzewicza ze pan Czopek to dobry gospadarz ktiry nie rozdaje za darmo na lewo i prawo.

avatar
~ABC
29.10.2018 09:26

Do autora... pamiętaj nigdy ale to nigdy nie mieszaj w żaden sposób kościoła i religii do polityki!!!! WSTYD !!

avatar
~do abc
29.10.2018 10:22

Nie mieszaj religii do polityki? A czy tego nie robi PiS który popiera Czopka? W takim razie powinno być ci wstyd za Czopka, że bawi się w takie układanki!

avatar
~czytelnik
29.10.2018 09:29

dlaczego nie zrobicie sondy pt. dlaczego nie będę głosował na Antkowiaka ?

avatar
~Wojciech
29.10.2018 10:30

ale zrobili Pis popiera czopka .... to wystarczy

avatar
~Wschowianin
04.11.2018 19:01

Czyli jak PiS popiera Czopka to jest on od razu przekreślony? Szkoda mi was mieszkańcy. Macie naprawdę ograniczone myślenie, nawet nie próbujecie wyjsc za te granice. A tak poza tym to Antkowiak jest z PO i KODu więc też nie ma się czym chwalić. Wystarczy wejść na jego twittera

avatar
~Panie Guzewicz
29.10.2018 09:30

Rozumiem że może Pan mieć jakieś "ale" do Czopka za szkołę katolicką i inne grzechy. Ale proszę nie mówić że Antkowiak to jest dziewicza niezapisana karta .Proszę zobaczyć jakie środowiska go popierają , kto za nim stoi. Czy jest panu bliżej do organizatorki czarnego protestu we Wschowie, jeśli tak to znaczy że się Pan delikatnie mówiąc pogubił.

avatar
~O właśnie
29.10.2018 09:44

Pan Guzewicz najwyraźniej przeczytał i zrozumiał Pismo Święte. Dla każdego jest miejsce w Królestwie Niebieskim

avatar
~do "Panie Guzewicz"
29.10.2018 10:25

Hahaha Czyli PiS i krzywe układy są lepsze niż wszystko inne w polityce? Po co Ci prawa wyborcze, człowieku?

avatar
~do Pana Guzewicz
29.10.2018 10:52

Szanowny panie ocenia się ludzi po czynach i owocach a tych aż nadto pokazał nam obecny szkodnik i nieudacznik burmistrz . Pan gdybasz a co, a jak, a pan Guzewicz stwierdza suche fakty . Co pan przez to chcesz powiedzieć że jakieś środowisko za kimś stoi . A sam Czopek w jakim środowisku si,ę obracał , a było ich kilka . Jak na razie Antkowiak jest nie do ugryzienia przez pana i to widać że to bardzo boli że nie ma się do czego przyczepić .

avatar
~analiza
29.10.2018 09:36

A nowe środowisko Czopka ( osady, ścieki i trucie wody) to już pani Małgosi nie przeszkadza?

avatar
~do analiza
29.10.2018 10:26

No gdzie! Przecież na smrodzie robi się pieniądze!

avatar
~analiza
29.10.2018 09:37

Pan Poseł napluł Wschowie w twarz. Prawie 5 tysięcy wschowian głosowało przeciwko Czopkowi. A dziś poseł z Warszawy a nie ze Wschowy ( gdyby był ze Wschowy to nie bredziłby o zaletach Czopka - którego Wschowa dobrze poznała) - w koalicji z Zwyczajnymi ( Kowalczyk i Tarka) chce kręcić lody. Gdzie doktor O. i radna z sejmiku - czy wy też tego nie widzicie?

avatar
~asd
29.10.2018 09:39

I jak tu ma być dobrze, skoro wszelkie inicjatywy mieszkańców są duszone w zarodku?

avatar
~Henryk
29.10.2018 09:40

Każdy ma własne zdanie... w państwie demokratycznym może je wypowiedzieć publicznie w zakresie nie łamiącym prawa. Pan Guzewicz działając w takim a nie innym środowisku powiedział o własnych odczuciach i przeżyciach - to wszystko. Mieszanie do tego innych osób które zostały radnymi przez komentujących ma się nijak do wypowiedzi Pana Guzewicza.

avatar
~janon
29.10.2018 09:41

Jeśli do inwestorów podchodzicie podobnie, to nic dziwnego, że ta wschowska dziura jest coraz głębsza

avatar
~jogusz
29.10.2018 09:44

Jeśli ten (...), bezczelny człowiek jakim jest Czopek Miłosz wygra w drugiej turze, wy... stąd

avatar
~DDD
29.10.2018 09:46

Brawo dla Pana za odwagę wystąpienia przeciwko kandydatowi, który ma poparcie PIS mimo iż jest Pan doradcą pani Rafalskiej ! Panie Ast ucz się Pan od lokalnych polityków a nie wciąż Warszawa w Głowie :) Prawda jest jedna i nikt tego nie zmieni ! Koniec z armia pana CZ

avatar
~mój głos ma pan Konrad Antkowiak
29.10.2018 09:46

"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek. 16 W ręku Jego i my, i nasze słowa, roztropność wszelka i umiejętność działania. "[Księga Mądrości 7, w. 15-16] Dziękuję Panie Profesorze, za odwagę i mądrą wypowiedź.

avatar
~Biblia
30.10.2018 09:53

A może tak wyjdzie Pan na Ambonę i zacznie mówić kazanie jeszcze do nas ? Panie Antkowiak nie udawaj Pan takiego religijnego bo gdyby tak było to pierwszy byłby Pan w Kościele a nie na Ulicy

avatar
~babcia
29.10.2018 09:47

Właśnie czarne protesty to mało? ,popieranie aborcji... Panie Guzewicz...czy Pan do końca poczytał co ten Pan Antkowiak proponuje..kto za nim stoi on to mówił publicznie... w takim razie nie rozumiem Pana różnych konferencji na temat życia? trzeba sie zdecydować kogo popieramy... z dwojga z złego jesteśmy za Panem Czopkiem,a Pana postawą jestem zszokowana... az nie wierzę że to Pana słowa? że to Pan powiedział ...

avatar
~marekton
29.10.2018 10:34

Od kiedy burmistrz decyduje o aborcji ? Serio nie macie się czego czepić ?

avatar
~do babci czopka
29.10.2018 10:35

1. Kłamiesz bezczelnie Proszę zacytować wypowiedź Antkowiaka, w której mówi o aborcji? 2. Co musisz mieć w głowie, żeby wierzyć że burmistrz może mieć na takie rzeczy wpływ

avatar
~do babci
29.10.2018 11:03

Panie babcia idę o zakład z panem że o aborcji nie masz pan zielonego pojęcia nie mówiąc o tym kto za kim stoi . Weź pan książeczkę do nabożeństw i idź pan na mszę a nie szczuj pan ludzi na Antkowiaka bo nic pan o nim nie wiesz . Więcej korzyści będzie z tego jak się pan pomodlisz i przemyślisz to co pan sugerujesz i wkładasz w usta takie brednie niż pisać takie głupoty .

avatar
~Taa
29.10.2018 19:18

Przepraszam ale to wasza partia ma przewagę w sejmie i w ciągu jednej nocy zmieniają prawo to dlaczego do tej pory nic nie zrobili w obronie życia . Poprosyu polityka śmierdzi i każdy robi to co jemu wygodne . Czepiacie się Antkowiaka który w ogóle nie wypowiadał się w sprawie aborcji . Mój głos ma Antkowiak, Czopek swoją szansę miał i nas okłamał. No i ten Techman psełdonim 54 głosy co na krzywy... chce się dostać do koryta . Opamiętajcie się

avatar
~Anonim
29.10.2018 19:43

Ooo chyba Czopek babci coś obiecał

avatar
~M
29.10.2018 21:01

A kim jest ten Guzewicz? Autorytet? Dla mnie nie!

avatar
~hehe
29.10.2018 09:47

We wcześniejszym artykule zarzucono p. AST kłamstwo w zakresie oceny postawy komitetu i elektoratu Kww Antkowiak! A tu co widzę? Anonim "M" opisuje niegodziwe czyny p. Czopka wobec katolickej społeczności Wschowy. Jakie autorytety popierają te argumenty na nie? Biskup, były proboszcz, obecny proboszcz, wszyscy wskazani z nazwisk. Czy ktoś pytał się ich o stanowisko w tej kwestii? Nagle pokazuje się postać kandydata jako przeciwnego kościołowi na tej ziemi. Czy ktoś wyborcom PiSu wspierającego Czopka nie chce pokazać, że jednak poparcie katolickiego PiSu jest błędne? Zawsze wzbudzi to zawahanie iść, czy nie iść 4 XI. Brakuje tylko obietnicy ze strony KWW: 1. Oddamy budynek po gimnajum I teren przy cmentarzu kościołowi. Ktoś się tutaj pogubił, która to strona lewa, czy prawa? Czarne protesty, czy procesję? Aborcja, czy stop aborcji?

avatar
~Ulka
29.10.2018 15:48

Jaki anoninim "M"? Czy ty znasz znaczenie tego słowa ? Wypowiedź jest podpisana imieniem i nazwiskiem, autor miał tę odwagę, której brakuje wielu hejterom. I o jakich autorytetach i ich stanowiskach piszesz ? Autor przedstawił SWOJE stanowisko i nie podpierał się kościelnymi opiniami.

avatar
~hehe
29.10.2018 16:39

Droga Ulu! Jak czytałem rano tekst nie był on podpisany. Podpis na dole pojawił się "trochę" później. A w miejscu autor było i jest M

avatar
~fakty
29.10.2018 09:48

Dokładnie na 8242 głosujących na burmistrza - 6022 było przeciwko Czopkowi. To są fakty, pan poseł za pochwałę prezesa z Nowogrodzkiej sprzedaje bzdury i obraża Wschowian.

avatar
~hehe
29.10.2018 12:44

Na 8242 głosujących na burmistrza prawie 6000 nie było za Antkowiakiem. Te same liczby, fakty, a brzmi inaczej. Tak mniej korzystnie dla kandydata. Nie wypowiadajmy się za tych co głosowali na 3 pozostałych kandydatów. Głosowałem za ..., bo byłem przeciw pozostałym? Czy głosowałem za ..., bo byłem za ...?

avatar
~???
29.10.2018 09:51

Jak poseł Ast oczernia Konrada Antkowiaka i zarzuca nieprawdziwe działania, to jest to pochwalane. Jeżeli człowiek , który chciał coś zrobić dla mieszkańców gminy i spotkał się z niechęcią i brakiem woli współpracy ze strony obecnego wiceburmistrza i kandydata na urząd burmistrza, to jest to naganne. I wręcz bulwersujące, że o tym wspomina. Co najmniej moralność Kalego się kłania. A mi zawsze mówiono, że należny stawiać czoła także tym niewygodnym faktom. To może od razu zapytajmy się o los szkół wiejskich? Bo skoro nie było zgody na placówkę katolicką, to może i wiejskie będą ponownie zagrożone? A jak kwestia rejonizacji między SP2 i SP3, co z problemami zgłaszanymi przez rodziców? Też nie będą te tematy poruszane?

avatar
~Wschowianin myślący pozytywnie
29.10.2018 12:35

To dlaczego nie wyszedł z tą inicjatywą do proboszcza? A dokładniej to chodzi o dom katechetyczny który powstał z pieniędzy i pracy społecznej mieszkańców. Widzę w tym wiele zalet np. Pan Guzewicz i proboszcz miałby blisko z domu aby wszystko doglądać itp. Wiem że zaraz pojawi się odpowiedź że np. Za mało miejsca, na to też widzę rozwiązanie niech proboszcz odda dom katechetyczny w zamiam za bydynek po sp3. Jeżeli żadna z tych opcji nie odpowiada, to mam trzecią opcję niech dom katechetyczny zostanie oddany ludziom na mieszkania w końcu to ludzie go ufundowali i napewno nie w celu robienia tam imprez. Dla przykładu kilka lat wstecz w wielki piątek osobiście dzwoniłem do proboszcza z prośbą o ściszenie głośnej muzyki która wychodziła z tego obiektu. Dlaczego Pan Guzewicz nie wypowiedział się nigdy w obronie ludzi którzy wybudowali dom katechetyczny w innym celu niż jest użytkowany? Myślę że na liście odnośnie oddania na mieszkania lub inną działalność dla dobra społeczeństwa znalazło by się więcej podpisów niż zebrał poprzednio. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

avatar
~Wschowianin myślący pozytywnie
29.10.2018 12:41

To dlaczego nie wyszedł z tą inicjatywą do proboszcza? A dokładniej to chodzi o dom katechetyczny który powstał z pieniędzy i pracy społecznej mieszkańców. Widzę w tym wiele zalet np. Pan Guzewicz i proboszcz miałby blisko z domu aby wszystko doglądać itp. Wiem że zaraz pojawi się odpowiedź że np. Za mało miejsca, na to też widzę rozwiązanie niech proboszcz odda dom katechetyczny w zamiam za bydynek po byłej sp3 i gimnazjum nr1. Jeżeli żadna z tych opcji nie odpowiada, to mam trzecią opcję niech dom katechetyczny zostanie oddany ludziom na mieszkania w końcu to ludzie go ufundowali i napewno nie w celu robienia tam imprez. Dla przykładu kilka lat wstecz w wielki piątek osobiście dzwoniłem do proboszcza z prośbą o ściszenie głośnej muzyki która wychodziła z tego obiektu. Dlaczego Pan Guzewicz nie wypowiedział się nigdy w obronie ludzi którzy wybudowali dom katechetyczny w innym celu niż jest użytkowany? Myślę że na liście odnośnie oddania na mieszkania lub inną działalność dla dobra społeczeństwa znalazło by się więcej podpisów niż zebrał poprzednio. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

avatar
~Miles Away
29.10.2018 09:56

Co to za stwór "szkoła katolicka"? To brzmi jak "biała flaga ataku". Szkoła ma przekazywać neutralną wiedzę, doktryna katolicka jest przeciwna edukacji.

avatar
~Gekon
29.10.2018 10:03

Pan Guzewicz ma rację, Miłosz Czopek gardzi ludźmi tak jak PiS katolikami. Przykład? Głosowanie za ochroną życia poczętego! Pan poseł Ast nie poparł ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci. Gdzie katolicyzm? PiS-owi wierni i Kościół są potrzebni jedynie do nadania kolorytu uroczystością państwowym oraz jako zdyscyplinowany elektorat.

avatar
~dziękuję
29.10.2018 10:09

Uff, nareszcie ktoś nie bał się powiedzieć głośno z imienia i nazwiska jakim człowiekiem jest Czopek. Przyznaje Ze Zastanawiałem sie nad mniejszym zlem dla miasta. Dziękuję Panie Guzewicz, mój głos ma Pan Antkowiak .

avatar
~Wsch
29.10.2018 23:11

A jakim jest Antkowiak? Nikim dla mnie wpada z buciorami miesza ludziom w głowach a na końcu gówno zrobi.

avatar
~do Wsch
30.10.2018 00:53

Dla mnie to ty Wsch jesteś wielkim chamem i prostakiem . Panie trochę ogłady i obiektywizmu a nie jak burak się tu zachowujesz . Niestety z tych buciorów to tylko tobie słoma wychodzi i to z gnojem .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl