TworzymyGłos Regionu

reklama

Dębowa Łęka: Woda do picia tylko po przegotowaniu!

Poniedziałek, 07 sierpnia 2023 o 14:23, aktualizacja Wtorek, 15 sierpnia 2023 o 01:02, autor: 1
Dębowa Łęka: Woda do picia tylko po przegotowaniu!

Mieszkańcy miejscowości Dębowa Łęka powinni zachować szczególną ostrożność w związku z ostatnimi doniesieniami o jakości wody. Zakład Usług Wodnych (ZUW) Sp. z o.o. Wschowa zawiadamia o przekroczeniu norm bakteriologicznych na wodociągu Dębowa Łęka.

Chlorowanie wody i pogorszenie jakości

W związku z wykryciem problemu, wodę na wodociągu Dębowa Łęka poddano chlorowaniu. Proces ten może wpłynąć na pogorszenie jakości dostarczanej wody do odbiorców. W związku z tym, odbiorcy są zobowiązani do stosowania wody wyłącznie po przegotowaniu.

Zalecenia dla mieszkańców

Do czasu uzyskania prawidłowych wyników, wodę do picia i spożycia należy używać po uprzednim przegotowaniu. Jest to kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia potencjalnych problemów zdrowotnych.

Mieszkańcy powinni również zaopatrzyć się w dodatkowe zapasy wody na czas trwania przerwy.

ZUW przeprasza za nieudogodnienia

ZUW Sp. z o.o. Wschowa przeprasza wszystkich odbiorców za wszelkie nieudogodnienia związane z tą sytuacją. Prace nad przywróceniem normalnej jakości wody są już w toku i będą prowadzone z należytą starannością.

Aktualizacja, 14 sierpnia: Sytuacja wróciła do normy. PPIS w Nowej Soli informuje, że woda pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania.


Źródło: ZUW Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Celia
09.08.2023 12:46

Dlatego zawsze w mieszkaniu mam zgrzewkę cisowianki. A przegotowanej wody nie lubię

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl