TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy warto wybrać olej Total do swojego auta?

Czwartek, 30 maja 2024 o 15:21, autor: 0
Czy warto wybrać olej Total do swojego auta?

Auto to jedna z najdroższych ruchomości w życiu wielu z nas. Warto więc dbać o nie, tak jak dbasz o własny organizm, stosując odpowiednią dietę i regularnie dokonując przeglądów. W przypadku samochodu ważna jest jednak regularna wymiana płynów eksploatacyjnych – m.in. takich jak olej silnikowy.

Wybierając asortyment renomowanych producentów jak olej Total Quartz, zyskujesz gwarancję zadowolenia i bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Skorzystaj z informacji, które przygotowaliśmy w poniższym materiale i bądź świadomym klientem oraz kierowcą.

Total Quartz – marka ceniona przez konsumentów

Total Quartz to renomowana marka olejów silnikowych. Zyskała ona uznanie zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów w branży motoryzacji dzięki swojemu zaangażowaniu w dostarczanie produktów najwyższej jakości. Oleje Total Quartz są znane z wyjątkowej wydajności i trwałości, co jest bezpośrednim wynikiem stosowania innowacyjnych technologii oraz ścisłego przestrzegania międzynarodowych norm.

Produkty Total Quartz spełniają lub przekraczają wymagania wielu certyfikatów i standardów branżowych – takich jak API (American Petroleum Institute), ACEA (European Automobile Manufacturers' Association) oraz specyfikacje producentów pojazdów – co z kolei do 2020 roku obejmowało najbardziej wymagające normy, jak: 

  • VW 505.00, 
  • BMW LL-01,
  • Mercedes-Benz MB-Approval 229.5. 

I wiele innych. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że wybierają produkt dostosowany do ich jednostki napędowej, zapewnia on optymalną ochronę silnika oraz optymalizuje jego pracę i efektywność paliwową.

Dowiedz się więcej na temat mechaniki pojazdowej. Sprawdź artykuł: Termostat w samochodzie - co to jest i jak działa?

Wybierz swój olej Total Quartz – Sprawdź, jak to zrobić

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy dla utrzymania dobrego stanu technicznego pojazdu i może znacząco wpłynąć na jego żywotność oraz wydajność. Chcąc dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  1. Specyfikacja producenta – Zawsze sprawdź, jakie oleje są zalecane przez producenta Twojego pojazdu. Informacje te znajdziesz w instrukcji obsługi samochodu lub bezpośrednio na stronie producenta.
  2. Klasa lepkości SAE – Lepkość oleju oznaczona według klasyfikacji SAE (Society of Automotive Engineers) jest jednym z najważniejszych parametrów. Określa on, w jakich temperaturach olej zachowuje optymalne właściwości smarujące. Na przykład, olej oznaczony jako SAE 10W-40 oznacza, że olej zachowuje płynność przy niskich temperaturach (10W – Winter) oraz odpowiednią gęstość przy normalnej temperaturze pracy silnika (40).
  3. Typ oleju – Wybieraj między syntetycznymi, półsyntetycznymi, a mineralnymi olejami w zależności od potrzeb Twojego silnika i zaleceń producenta. Oleje syntetyczne oferują lepszą ochronę i wydajność w ekstremalnych warunkach, lecz w większości przypadków dedykowane są do nowoczesnych aut, zaś mineralne dla tzw. zabytków.
  4. Potrzeby specyficzne dla Twojego pojazdu – Jeśli auto dostosowane jest do specjalnych wymagań (np. ze względu na wysoki przebieg czy częste używanie w trudnych warunkach lub jeśli jest to pojazd wyścigowy) może być potrzebny olej z dodatkowymi dodatkami zapewniającymi lepszą ochronę.

Nie masz pewności, czy dany olej spełni Twoje potrzeby? Zachęcamy do konsultacji z fachowcem lub autoryzowanym serwisem, który pomoże w doborze idealnego oleju dla Twojego pojazdu. Wybór właściwego oleju Total Quartz może znacząco przyczynić się do długotrwałej i efektywnej pracy silnika. Skorzystaj więc z wiedzy zespołu Expertparts.pl.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl