TworzymyGłos Regionu

reklama

Ciężki sprzęt wjechał na murawę. W Sławie rozpoczęto budowę nowego Stadionu Miejskiego

Środa, 03 kwietnia 2024 o 10:22, autor: 0
Ciężki sprzęt wjechał na murawę. W Sławie rozpoczęto budowę nowego Stadionu Miejskiego

W Sławie rozpoczęła się realizacja inwestycji, która ma na celu stworzenie nowego Stadionu Miejskiego. Spotkanie organizacyjne, które odbyło się na początku tygodnia, zainaugurowało prace, na które składa się demontaż obecnych elementów infrastruktury oraz prace ziemne. Projekt ten, warty niemal 9 milionów złotych, stanowi kluczowy element w rozwoju lokalnego sportu i rekreacji.

Inwestycja w przyszłość sławskiego sportu

Projekt budowy nowego Stadionu Miejskiego w Sławie, wspierany finansowo przez Rządowy Fundusz Polski Ład, przewiduje rozbudowę i modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Całkowity koszt inwestycji oszacowany jest na 8,7 mln zł, z czego znacząca część, 7,8 mln zł, pochodzi z dofinansowania. Nowy stadion ma stać się centrum sportowym, umożliwiającym organizację zawodów na wysokim poziomie.

Plan i możliwości nowego obiektu

Zaprojektowany kompleks obejmuje pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną trawą oraz bieżnię lekkoatletyczną, wyposażoną w nawierzchnię poliuretanową. Plan przewiduje również miejsca do skoku w dal, wzwyż oraz pchnięcia kulą. Dla kibiców zaplanowano zadaszone trybuny, które pomieszczą około 320 osób.

Ważnym aspektem nowej infrastruktury jest jej dostępność i funkcjonalność. Lokalizacja stadionu, w pobliżu placówek oświatowych, ma zapewnić łatwy dostęp uczniom i zwiększyć ich uczestnictwo w aktywnościach sportowych. Dodatkowo, nowoczesne oświetlenie pozwoli na organizację treningów i rozgrywek nawet po zmroku.

Symboliczne rozpoczęcie inwestycji

Podczas ostatniego meczu na starym stadionie, który odbył się 30 marca 2024 r., Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Wiceburmistrzem Krzysztofem Gruszewskim oraz przedstawicielami zarządu Dębu Sława i wykonawców projektu symbolicznie wbili łopaty w murawę, zaznaczając tym samym początek prac.

Nowy Stadion Miejski w Sławie ma być gotowy już w drugim kwartale przyszłego roku. Jego realizacja nie tylko podniesie standardy infrastruktury sportowej w regionie, ale również stanie się miejscem integracji i rozwoju lokalnej społeczności.

Foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl