TworzymyGłos Regionu

reklama

Chór KUL zachwycił kolędami we Wschowie. Na koncert zaprosił Zarząd Powiatu Wschowskiego

Niedziela, 21 stycznia 2024 o 20:10, aktualizacja Niedziela, 21 stycznia 2024 o 20:33, autor: 13
Chór KUL zachwycił kolędami we Wschowie. Na koncert zaprosił Zarząd Powiatu Wschowskiego

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie odbył się koncert Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wraz z towarzyszącym im zespołem instrumentalnym, pod batutą Grzegorza Pecka. Wydarzenie, zorganizowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego, stało się prawdziwą świąteczną ucztą dla melomanów.

"Bardzo dziękuję chórowi KUL wraz z zespołem instrumentalnym, a także dyrygentowi, Grzegorzowi Pecce za przyjazd i uświetnienie tego wieczoru. Dziękuję za dzielenie się tym pięknym śpiewem, który zawsze krzepi ducha. Dziękuję również państwu za przybycie, za aktywną obecność i kolędowanie" - powiedział Wojciech Szadel, jeden z organizatorów. 

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, założony w 1921 roku, ma za sobą bogatą historię występów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie - od Aachen po Seoul, od Buenos Aires po Sydney. Ich repertuar, obejmujący dzieła od renesansu po współczesność, wzbogaca kulturowe dziedzictwo nie tylko uniwersytetu, ale i każdego miejsca, w którym się pojawiają. Dziś jednak we wschowskiej Farze rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

"Dzisiaj, poza udziałem w mszy świętej i tym koncercie, mieliśmy też chwilę, by zwiedzić Państwo miasto i ucieszyć się pobytem w tej części Polski. [...] myślę, że okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym bardziej niż kiedy indziej w ciągu roku myślimy o wartościach takich jak miłość, rodzina i pokój, który niesie nowo narodzony Chrystus. Ale w naszym programie znalazły się też utwory wprost nawiązujące do pokoju, bo przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przyszło nam żyć w czasach wojny” - mówił jeden z solistów chóru.

Zakończenie koncertu było także okazją do zaproszenia młodzieży do Lublina. "Może to właśnie u nas znajdziecie swój naukowy, uczelniany dom, a może również staniecie się częścią chóralnej rodziny?" - mówił jeden z solistów, podkreślając otwartość i przyjazne relacje, jakie tworzy muzyka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Szok i Wow!!!
22.01.2024 07:45

Zaprasza Zarząd Powiatu.....?. A w pierwszej ławce siedzi "zarząd lokalnego pisu" .... czy to przypadek , czy zamierzona farsa tych członków ?. Biorąc pod uwagę, iż jeden z nich uczestniczył w ps. proteście w Warszawie z ramienia pisu w obronie i ochronie tzw. " listy milionerów tvppisplus i prawomocnie skazanych przez Polski Sąd ludzi pisu podejrzanych o dokonanie przestępstw kryminalnych " !. Kolejne pytanie kto za to wszystko zapłacił ?, czy to jest partyjna impreza czy całego zarządu powiatu Wschowskiego ???.

avatar
~Zbigniew
22.01.2024 08:18

Nie zadbano o oprawę

avatar
~Wsch
22.01.2024 10:53

Działacze PiS potrzebują dodatkowych rekolekcji zwłaszcza wyjaśnienia im słów Pisma Św., że pierwsi będą ostatnimi a ostatni pierwszymi.

avatar
~krzysztof
22.01.2024 12:11

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Wierni przychodzą do kościoła ze względów religijnych, a nie po to, by prowadzić propagandę swojej partii. Natomiast to, że politycy pojawiają się na każdej uroczystości kościelnej – niezależnie od tego jaka jest to uroczystość – jest już rzeczą bardzo wątpliwą - ocenił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - Z jednej strony nie można im tego zabronić, ale z drugiej nie powinni być oni eksponowani jako najważniejsi uczestnicy tego wydarzenia, bo Kościół to jest wspólnota wszystkich ludzi ochrzczonych. Czy ktoś jest premierem czy zwykłym szarym obywatelem, to przychodzi do kościoła ze względów religijnych, a nie po to, żeby się pokazać, przemawiać czy prowadzić jawną – a nieraz i ukrytą – propagandę swojej partii - dodał. Zdaniem duchownego „Kościół powinien się bronić rękami i nogami przed tym, żeby politycy byli eksponowani podczas tego rodzaju wydarzeń”. - Nawet sytuacja pierwszych ławek, gdzie jest cała galeria polityków – oni przychodzą do kościoła jako wierni, a nie jako politycy.

avatar
~duchowny - duchownemu nie równy ....
22.01.2024 14:44

Jak widać po wiernych w Polsce, to tacy księża jak Ks. Tadeusz Isakowicz-Z., czy Ks. Tischner mieli problemy , by się przebić w Polskim Kościele do tzw. " przeciętnego wiernego" . Widać to ewidentnie w takich małych parafiach jak np. Wschowa oraz jak działa na nich lokalna partia, a nie wiara w Boga i Pismo Św. . To jest przykre, ze mamy duchownych, a duchownych, wiernych, a wiernych ..... . To jest przykre ..... .

avatar
~Inteligencja/...
22.01.2024 15:30

Ponoć, wrażliwość jest formą inteligencji, nie ma sensu wyjaśniać jej tym, którzy jej nie MAJĄ .../... . To w odpowiedzi na wpis dot, " duchowny - duchownemu nie równy " . To jak człowiek - tym bardziej katolik, osoba wierząca / niby ? - traktuje innych ludzi, jest zawsze ODBICIEM tego, kim sam jest .../... . Nic ująć , nic dodać w tym co widzimy po tych panach w pierwszych rzędach. Stara prawda mówi nam, gdyby głupota emitowała światło, to przy niektórych ludziach SŁOŃCE miałoby totalne kompleksy . Z Bogiem .

avatar
~Jolka
22.01.2024 17:02

Zdewaluowała nam się wiara w Pana Boga. Wiele osób wierzy w PIS. Dla takich ludzi słowa dostojników partyjnych , ich pycha i buta są ważniejsze niż nauki i czyny Pana Jezusa.

avatar
~DO Szanownych ( Jolka, inteligencja..)***
23.01.2024 09:15

Dożyliśmy czasów po tych ośmiu latach mieszania partii i kościoła, iż to ...... """jak człowiek traktuje innych oraz Nasza katolicka wiarę jest zawsze odbiciem TEGO KIM sam jest"""" ..... co za piękne określenie tego co widzimy na tych twarzach . Dzięki za przypomnienie Nam tej Życiowej Maksymy. Najwyraźniej oni nie potrafią już inaczej ...?!. Powiadają nasi Dziadowie """ Pan Bóg jest rychliwy, ale sprawiedliwy...""" <> obecna władza po 15.10 <> przywraca nam Wiarę w Tą Sprawiedliwość <> Pamiętajmy mimo, że niektórzy z nich tego nie pamiętają !. NARKA .

avatar
~Monika
23.01.2024 09:42

Gdyby zorganizowala to partia PO to by tych komentarzy nie bylo , zamiast skupic sie na bardzo pieknym wykonaniu co robia Wschowianie , pluja jadem , jeszcze sie wam ta POlska odwroci ..ale juz bedzie za pozno

avatar
~Stach
23.01.2024 11:38

Moniko, kochana. Koncert był piękny. Cudownie , że we Wschowie dzieje się coraz więcej. Nie interesuję się specjalnie polityką. Jestem aktywnym katolikiem. Jednak uzasadnienie dla miejsca w pierwszej ławce miał tylko starosta. Dlaczego dostojnicy kościelni uwielbiają partie a nie ludzi? Znam agnostyków, którzy są dobrymi ludźmi i partyjniaków podłych w każdym calu. Oczywiście odwrotnie jest większość. Dlaczego kościół pokazuje wiernym kto jest najważniejszy? Kto jest dobrym człowiekiem wie Tylko Pan Bóg.

avatar
~K15P***
23.01.2024 12:04

Szanowna pani " Moniko" jakby nie patrzyć to pani żyje jeszcze w swoim urojonym świecie, który bezpowrotnie pani runął i pani towarzyszom partii po 15.10 2023 roku. Co za bzdety pani nam tu imputuje, o jakim powrocie " polska odwroci...." itd. . Informuje panią, że od 15.10.2023 roku żyjemy w Wolnej , Solidarnej i Szczęśliwej Polsce !. To tylko - jak widać po tym wpisie - pani chora wyobraźnia jest przekonana, iż coś z tej waszej "totalnej władzy ....." może do Nas wrócić !. To nie PO jest temu winne i nie ono teraz rządzi TYLKO - i zapamiętaj to "moniś" - Naród Polski rządzi, a w jego imieniu Koalicja 15 Października - ZAPAMIĘTAJ, to takie łatwe i daje tyle radości !!!. Jeśli ktoś tu jadem zalatuje to tylko tacy jak ty i tobie podobni ... jak widać tyle czasu już od 15.10 minęło, a wy ciągle mylicie politykę z wiarą i kościołem !!!. Co widać na załączonym obrazku i proszę z tymi bzdetami nam tu nie wyskakiwać jak filip z konopi. Do widzenia na zawsze !.

avatar
~do -"K15P"
23.01.2024 15:43

Z komuchami nie warto podejmować już rozmowy, to już ostatki, z Moniką tym bardziej. Kaczyński szykuje się do abdykacji i PiSu nie ma. Ważne są jeszcze te wybory, lokalne, aby zdusić złodziejstwo aby młodzi i rozsądni zaczęli rządzić powiatem.

avatar
~wizytówka plus...
25.01.2024 06:07

NIC DODAĆ nic UJĄĆ !. Pamiętamy te ostatnie 4 lata tej władzy i ich kandydatów mundurowych oraz pamiętamy te ostatnie 8 słusznie mienionych lat I chwała Panu Bogu, że to już koniec !. A, teraz pamiętajmy o tym 07.04 o tym co oni Nam Zrobili !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl