TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Sławy z absolutorium. „Czeka nas solidna robota”

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 11:57, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2024 o 12:07, autor: 5
Burmistrz Sławy z absolutorium. „Czeka nas solidna robota”

Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła, ponownie zdobył uznanie Rady Miejskiej. Podczas II sesji Rady Miejskiej w Sławie, Włodarz otrzymał jednogłośne absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Wszyscy z 15 radnych głosowali za uchwałą.

Sadrakuła dziękuje nowej Radzie

W swoim przemówieniu burmistrz podkreślił rolę nowej Rady i jej wsparcia. „Mam wielką satysfakcję, że mogę zabrać głos w obecności nowej Rady, nowych radnych, którzy udzielili mi absolutorium” – powiedział Sadrakuła. Burmistrz wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym, szczególnie pracownikom i skarbnik Małgorzacie Szymoniak. „Pani skarbnik jest tym mózgiem finansowym. Jest moją prawą ręką i podporą w sprawach finansowych” – podkreślił.

Wyzwania przed Sławą

Cezary Sadrakuła w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na nadchodzące trudności, związane z rosnącą liczbą zadań i malejącymi środkami finansowymi. Wspomniał o kwestiach oświaty, ekologii oraz sprawach społecznych, zaznaczając, że starzejące się społeczeństwo wymaga szczególnej uwagi. „Czeka nas naprawdę solidna robota. Zadań przybywa, a pieniędzy jest coraz mniej. Jestem przekonany, że przed nami będzie kilka problematycznych decyzji, które trzeba będzie podejmować” – mówił burmistrz.

Rozwój Sławy i okolic

Burmistrz Sadrakuła z dumą mówił o rozwoju Sławy i okolicznych wiosek. „Sława się rozrasta. Naprawdę mogę wam powiedzieć, że miałem wielką przyjemność, kiedy wójtowie, burmistrzowie przyjeżdżający na konwent sprawozdawczy mówili, że Sława się zmienia” – stwierdził. Podkreślił również rolę sołtysów w tym procesie: „Wielkie podziękowania dla sołtysów także, bo wielu sołtysów jest już menadżerami i myślę, że ta menadżerka będzie w dalszym ciągu rozwijana”.

Współpraca z Radą Miejska w Sławie

Na zakończenie, burmistrz zadeklarował dalszą współpracę z Radą Miejską. „Jeszcze raz podziękowania za decyzję z waszej strony. Deklaruję na pewno dobrą współpracę w dalszym ciągu” – powiedział Sadrakuła.

Zobacz: Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Sławie (FOTO)

Foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~user
06.06.2024 13:00

Hahaha no przeciez nie zaglosuja przeciwko burmistrzowi bo to bylby koniec radnych...

avatar
~łupicznin
08.06.2024 08:09

zaczyna się to samo co już było lizanie d................przez radnych.........a w łupicy budują drogę tylko jest tak samo jak było w Sławie dup...samochodów wystają na jezdnie ....bedzie droga dla rowerów w łupicy nie dla rolników ..burmistrz teraz do roboty i będzie przerabiał plany drogi cha cha cha

avatar
~Do lupiczanin
08.06.2024 13:21

Czego żeś się tej drogi uczepił... robią droge-zle nue robia-jeszcze gorzej. Wy tam strasznie roszczeniowi jestescie.

avatar
~do burmistrza
07.06.2024 09:39

na pewno burmistrz ze Wschowy nie powiedział, że Sława się zmienia. Z prostego powodu, bo był nieobecny!

avatar
~dd
09.06.2024 09:47

zauważcie jedną rzecz burmistrz we wszystkich wypowiedziach mówi SŁAWA nie gmina Sława

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl