TworzymyGłos Regionu

reklama

Budowa w Kandlewie wystartowała. Powstaje nowa sala wiejska (FOTO)

Wtorek, 28 maja 2024 o 17:11, autor: 0
Budowa w Kandlewie wystartowała. Powstaje nowa sala wiejska (FOTO)

W Kandlewie rozpoczęły się prace budowlane nad nową salą wiejską. Projekt, który uzyskał dofinansowanie z programu Polski Ład, ma na celu integrację lokalnej społeczności i stworzenie miejsca dla różnorodnych inicjatyw.

Budowa sali wiejskiej w Kandlewie ruszyła pełną parą

Prace budowlane zaczęto od wykopów pod fundamenty i przygotowania zbrojeń. Nowa sala wiejska będzie budynkiem wolnostojącym, jednopiętrowym, z zadaszonym tarasem. Powierzchnia użytkowa wyniesie 347,74 m². W ramach inwestycji, której koszt wynosi 2,1 miliona złotych, przewidziano kompleksowe wyposażenie i zagospodarowanie terenu wokół budynku.

W nowym budynku znajdą się:

  • Wielofunkcyjna sala,
  • Toalety,
  • Pomieszczenia techniczne,
  • Kuchnia,
  • Sala Rady Sołeckiej.

Wszystkie pomieszczenia będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto budynek zostanie wyposażony w centralne ogrzewanie, instalacje fotowoltaiczne, pompę ciepła, pompę elektryczną, pompę wodno-ściekową, wentylację i kanalizację deszczową.

Zobacz: W Kandlewie powstanie nowoczesna sala wiejska. Właśnie ogłoszono przetarg

Wsparcie z programu Polski Ład

Projekt sali wiejskiej uzyskał dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych z programu Polski Ład, co znacząco wpłynęło na realizację inwestycji. "To ważna budowa dla Kandlewa. Nowa sala wiejska umożliwi organizację wydarzeń i spotkań w komfortowych warunkach, integrując lokalną społeczność i wspierając różnorodne inicjatywy" - podkreśla burmistrz Konrad Antkowiak.

Zobacz: Burmistrz Antkowiak: „Za 18 miesięcy otwieramy nową salę wiejską w Kandlewie”

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl