TworzymyGłos Regionu

reklama

Budowa mostku nad Rowem Krzyckim wznowiona. Starosta Bielawski: „Intensywne prace już tutaj trwają”

Środa, 14 lutego 2024 o 17:13, autor: 1
Budowa mostku nad Rowem Krzyckim wznowiona. Starosta Bielawski: „Intensywne prace już tutaj trwają”

Po przerwie spowodowanej wysokim stanem wody, prace przy budowie mostku nad Rowem Krzyckim zostały wznowione. Przypomnijmy, że przedsięwzięcie realizowane jest w ramach inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi nr 1009F Górczyna – Stare Drzewce oraz przebudowa drogi nr 1010F od skrzyżowania z drogą nr 1011F do skrzyżowania z drogą 1009F – odc. 1.1 i odc. 1.2”.

Intensywne prace w toku

Zgodnie z zapewnieniami władz, prace na odcinkach drogowych nabierają tempa. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wyraził satysfakcję z postępów: "Cieszymy się, że intensywne prace już tutaj trwają. Jutro będzie montaż części konstrukcyjnej remontowanego mostku". W planach jest również przywrócenie tymczasowej przeprawy oraz ostateczne ukończenie przebudowy drogi i remontu mostu wraz z nową ścieżką rowerową.

Finansowanie projektu

Inwestycja, której całkowita wartość wynosi 15 660 488,04 złotych, została w znacznym stopniu sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Powiat Wschowski pozyskał na ten cel środki w kwocie 14 477 878,44 zł.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ja
14.02.2024 22:06

Starosta nie zna znaczenia słowa "remont"

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl