TworzymyGłos Regionu

Bitwa Regionów KGW. W Sławie zwyciężyły panie z Kandlewa! (FOTO)

Poniedziałek, 19 czerwca 2023 o 08:57, aktualizacja Poniedziałek, 19 czerwca 2023 o 12:14, autor: 2
Bitwa Regionów KGW. W Sławie zwyciężyły panie z Kandlewa! (FOTO)

W niedzielę (18 czerwca) odbyła się lokalna edycja Bitwy Regionów Kół Gospodyń Wiejskich województwa lubuskiego, a zwycięzcą zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Kandlewa. Bitwa Regionów jest corocznym konkursem, który skupia kobiety z różnych regionów, aby rywalizować w gotowaniu tradycyjnych potraw. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Sławie, gdzie 14 kół gospodyń wiejskich z powiatów wschowskiego i nowosolskiego stawiło czoła konkurencji.

Rywalizacja przy brzegu Jeziora Sławskiego

Rywalizacja odbyła się na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Na stoiskach ustawionych w pobliżu sławskiej plaży, odwiedzający mogli degustować lokalne smakołyki. W menu znalazły się m.in. pierogi, tradycyjne zupy, wyśmienite ciasta, bigos.

Organizacja i uczestnicy

Bitwę Regionów Kół Gospodyń Wiejskich województwa lubuskiego organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Lokalnych potraw serwowanych przez KGW degustowali m.in. Poseł Marek Ast, poseł Jerzy Materna, Europoseł Elżbieta Rafalska, Wicewojewoda Wojciech Perczak, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Zastępca Dyrektora KOWR Małgorzata Gośniowska-Kola.

Zwycięzcy i nagrody

Jury miało przed sobą ciężkie zdanie, ale ostatecznie to Koło Gospodyń Wiejskich z Kandlewa zdobyło pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce powędrowało do KGW ze Studzińca, a trzecie do KGW z Książa Wielkiego. Zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich otrzymało nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych, drugie miejsce zostało nagrodzone kwotą 1,4 tysiąca złotych, a trzecie miejsce otrzymało nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych. 

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~KLASYKA PROPAGANDY +
22.06.2023 08:20

O TO W TAK KRÓTKIM CZASIE MAMY KOLEJNĄ LOKALNĄ IMPREZĘ , która została upartyjniona przez jedną lokalna partię w ramach swojej kampanii przedwyborczej, której tak de facto jeszcze nie ogłoszono !!!!. Czy to jest normalne aby tak bezpardonowo upartyjniać nasze lokalne imprezy ???. Oczyma wyobraźni można sobie wyobrazić jak ci państwo partyjni vipowie ubarwią nasze kolejne lokalne uroczystości , np. z okazji DOŻYNEK ???.

avatar
~xxx
28.06.2023 08:14

Puknij się... przecież już w tamtym roku to było.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl