TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych na DK12 w gm. Szlichtyngowa. Co się zmieni?

Środa, 03 kwietnia 2024 o 09:50, autor: 2
Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych na DK12 w gm. Szlichtyngowa. Co się zmieni?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczęła realizację programu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych wzdłuż drogi krajowej nr 12, obejmującej miejscowości Szlichtyngowa, Górczyna oraz Jędrzychowice. Inicjatywa ta jest częścią większego przedsięwzięcia, Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024, który ma na celu dostosowanie polskich dróg krajowych do rosnących wymagań użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych.

Poprawa widoczności i bezpieczeństwa

Kluczowym elementem projektu jest instalacja oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych oraz w strefach oczekiwania. Dzięki temu piesi będą lepiej widoczni dla nadjeżdżających pojazdów, co znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo. Ponadto, na przejściach zostaną ułożone specjalne płytki fakturowane, mające ułatwić poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.

Finansowanie

Całkowity koszt zadań w ramach programu „Bezpieczna Infrastruktura Drogowa” na lata 2021-2024 wynosi około 2,5 miliarda złotych, z czego finansowanie pochodzi z Krajowego Funduszu Drogowego. Lokalne władze wyrażają wdzięczność GDDKiA za wsparcie i inwestycje, które znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w gminie.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~aszt
04.04.2024 20:30

tylko budowa obwodnicy podniesie bezpieczeństwo, wszystko inne to tylko plasterek na urwaną kończynę. Zobaczcie jak we Wschowie na Kazimierza Wielkiego zrobili fotowoltaike i oświetlone przejścia dla pieszych, a jak się zużyły Ledy na znakach to zastosowali zwykłe znaki bez ledów. GDDKiA Wrocław zaniża standardy jakości w Powiecie Wschowskim.

avatar
~Kaki
04.04.2024 22:20

I kiełbasa wyborcza leci....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl