TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpieczniej w Dryżynie. Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej

Poniedziałek, 04 marca 2024 o 13:48, aktualizacja Poniedziałek, 04 marca 2024 o 19:23, autor: 0
Bezpieczniej w Dryżynie. Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej

W miejscowości Dryżyna mieszkańcy wkrótce zyskają nowy element infrastruktury, który znacząco poprawi ich bezpieczeństwo. Burmistrz Jolanta Wielgus podpisała umowę o współfinansowaniu budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 324. Inwestycja, na którą Gmina Szlichtyngowa przeznaczyła 150 tys. zł, ma na celu ochronę pieszych przed intensywnym ruchem pojazdów na tym odcinku.

Inwestycje na rzecz bezpieczeństwa

Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, która od dawna podnosiła kwestię zagrożeń na wspomnianym fragmencie drogi. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, który już wcześniej angażował się w podobne przedsięwzięcia na terenie Gminy Szlichtyngowa, ponownie wziął na siebie wykonanie zadania.

Współpraca i finansowanie

Projekt "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 324 w m. Dryżyna w zakresie budowy chodnika" jest wynikiem wspólnych działań gminy i województwa. Już w 2022 roku gmina zainwestowała w opracowanie dokumentacji projektowej, pokrywając połowę kosztów. Dzięki tej inicjatywie, mieszkańcy Dryżyny zyskają bezpieczną przestrzeń dla pieszych, co jest niezmiernie ważne na odcinkach o dużym natężeniu ruchu.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl