TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezbłędna zwyciężczyni! Dyktando o Pióro Burmistrza Wschowy (VIDEO)

Sobota, 08 czerwca 2024 o 16:31, autor: 5
Bezbłędna zwyciężczyni! Dyktando o Pióro Burmistrza Wschowy (VIDEO)

„Umysł Honoraty pogrążył się w chaosie. Czuła się jak na wielkiej, emocjonalnej huśtawce” – tak zaczynało się dyktando tegorocznego konkursu o Pióro Burmistrza Wschowy. W tym roku organizatorzy z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wschowa wprowadzili dwie kategorie wiekowe, które wyłoniły najzdolniejszych uczestników.

Zwycięstwo Kaliny Anklewicz w młodszej grupie

W młodszej kategorii triumfowała Kalina Anklewicz. Walka była zacięta – Kalina wygrała różnicą jednego błędu mniej nad swoją koleżanką, Jagną Grzeszczyszyn.

Maja Żarczyńska – mistrzyni ortografii

W kategorii starszej bezkonkurencyjna okazała się Maja Żarczyńska. Jej wyjątkowy wynik – zero błędów – wzbudził podziw zarówno uczestników, jak i organizatorów. Burmistrz Konrad Antkowiak nie krył podziwu: „Uznanie dla wszystkich uczestników, szczególnie dla Mai, która nie popełniła żadnego błędu,” mówił włodarz.

Każdy uczestnik nagrodzony

Nikt nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękami. Organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik otrzymał upominek, doceniając wysiłek i udział wszystkich.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~obywatelska Wschowa
08.06.2024 20:53

Nie wierzę własnym oczom, gmina Wschowa tak nisko upadła że koło konkursu ortograficznego kręcą się "POprawne POlszczyzny" pani z warzywniaka i pani Hanny , która na sesji w jednym zdaniu POpełnia 5 błedów fonetycznych

avatar
~Marta
09.06.2024 08:05

Brawo za konsekwencje corocznych edycjach w Dyktandzie, nie jest prosto zdobyć się na odwagę w uczestnictwie, tym bardziej gratulacje dla odważnych uczestników i organizatorów.

avatar
~Janek
09.06.2024 08:08

Gratulacje dla zwyciężczyni, uczestników, ale także dla jedynego pana wśród dorosłych uczestników.

avatar
~Gosia
09.06.2024 17:32

Ogromne gratulacje!!! Niesamowity wynik!

avatar
~FWS
10.06.2024 07:52

Nooo.... czekamy na komentarz naszej celebrytki..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl