TworzymyGłos Regionu

reklama

Bachanalia 2023 - co się będzie działo w Zielonej Górze?

Sobota, 13 maja 2023 o 23:52, aktualizacja Poniedziałek, 22 maja 2023 o 10:06, autor: 0
Bachanalia 2023 - co się będzie działo w Zielonej Górze?

Już 22 maja rozpocznie się największe studenckie święto w woj. lubuskim, czyli Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. To wydarzenie, które od lat przyciąga uwagę studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego i mieszkańców Zielonej Góry. Organizatorami tegorocznej edycji są Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego "UZeciak". Impreza odbędzie się na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego - Campus A, B i potrwa do 27 maja.

Harmonogram wydarzeń

Tradycyjnie, studenckie święto rozpocznie się 22 maja. Tego dnia odbędzie się uroczystość przekazania studentom klucza do bram miasta przez władze Zielonej Góry. Symbolicznie od tego momentu miasto będzie należeć do studentów!

22.05.2023 - Pierwszy dzień Bachanaliów

Pierwszy dzień Bachanaliów zapowiada się jako klimatyczny piknik. Organizatorzy we współpracy z zielonogórskimi klubami ONE LOVE oraz studenckim klubem WySPa zapraszają na Wielkie Grillowanie, które odbędzie się na polanie Campusu B UZ. Oprócz doskonałej muzyki i pysznego jedzenia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz innych aktywnościach przygotowanych we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W programie tego dnia znajduje się również Gigabeerponga oraz tradycyjny Gigantoball. Na uczestników czeka także taniec zumby prowadzony przez AZS, prezentacja OSP Ochla ze swoim wozem strażackim, występ Zielonogórskiego Klubu KFA Wataha, a także stoisko Schroniska dla Zwierząt, gdzie przeprowadzane będą pokazy pierwszej pomocy dla zwierząt oraz zbiórka na rzecz schroniska. Jak co roku, zaprezentują się również Koła Naukowe i organizacje studenckie UZ, a całą imprezę muzycznie nakręci Klub One Love. Dodatkowo, tego dnia o godzinie 16:00 rozpocznie się Volleyball Student CUP, a jednocześnie odbędzie się spotkanie z siłownią UZ na Campusie A.

23.05.2023 - Wtorek

Wtorek to dzień pełen różnorodnych atrakcji. Rano rozpocznie się spacer ze schroniskowymi psami, który z pewnością ucieszy miłośników czworonogów. Dla amatorów sportów wodnych przygotowany został Pływacki Test Coopera oraz Bachanaliowy Turniej Tenisa Stołowego. Po południu natomiast odbędzie się VIII Integracyjny Turniej Boccia UZ Boccia CUP. Wieczorem warto odwiedzić plenerowe kino pod chmurką, gdzie wyświetlane będą filmy zaproponowane przez organizatorów Festiwalu Filmowego Solanin. Jako impreza towarzysząca zaplanowany jest również debiutancki Speed friending, czyli wydarzenie mające na celu integrację i socjalizację. To doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i porozmawiania z innymi ludźmi, poznania różnych opinii i doświadczeń. Wszystkie wydarzenia tego dnia będą miały miejsce na terenie Campusu B.

24.05.2023 - Środa

Środa, 24 maja, to kolejna porcja sportowych emocji. Studenci będą mieli okazję wziąć udział w Biegu o Puchar Rektora UZ oraz Uczelnianej Lidze Futsalu. Na Campusie A zaplanowany został również Wielki Turniej Lasertag, w którym każdy będzie mógł wziąć udział, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Partnerem tego wydarzenia jest firma Wielka Spluwa. Wieczorem w Auli UZ przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się Bachanaliowy Stand-up zatytułowany "Powiedz głośno, wszyscy się pośmiejemy". Wydarzenie poprowadzi Alex Niebrzegowski, a w programie pojawią się lokalni stand-uperzy oraz występ gościa specjalnego Maćka Brudzewskiego, który przedstawi swój najnowszy program "Skok na strach". Bilety można zakupić na stronie www.abilet.pl.

25.05.2023 - Czwartek

Czwartek, 25 maja, to kolejna porcja atrakcji dla uczestników Bachanaliów. Rano ponownie odbędzie się spacer ze schroniskowymi psami, który cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Dla fanów siatkówki przygotowany został Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prorektora ds. Studenckich. Na terenie Campusu A odbędą się również Zmagania Akademików, czyli rywalizacja dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w różnych dyscyplinach sportowych i nie tylko. W tym dniu planowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której uczestnicy będą mogli oddać się światu fantazji, wcielając się w niesamowite postacie podczas sesji RPG oraz uczestnicząc w różnorodnych rozgrywkach gier planszowych. Inicjatywa ta jest organizowana przy współpracy z Zielonogórskim Klubem Fantastyki "Ad Astra".

Zwieńczenie święta

Ostatnim akcentem tygodniowego studenckiego święta Bachanaliów będą koncerty. W sobotę, 27 maja, rozpocznie się Rajd Rowerowy na 51. Bachanalia. Po południu będzie kontynuowany Festival Foodtrucków, a wieczór upłynie pod znakiem doskonałej muzyki. Na naszej scenie wystąpią takie zespoły jak Sweet Monday, TEDE, Dr Misio oraz Kuban. W sobotę 27 maja zaplanowano występy zespołów Roadhouse, HMS, DJ Soina, Nocny Kochanek oraz Słoń & Paluch. Koncerty odbędą się na terenie Campusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy al. Wojska Polskiego 69. Bilety można nabyć na stronie www.abilet.pl.

Do studenckiego świętowania włączają się również MOSiR oraz MZK, dzięki którym studenci przez cały tydzień będą mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską oraz wejść na basen CRS MOSiR za jedyne dwa złote, oczywiście po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej.

Szczegółowy program 51. Bachanaliów dostępny będzie na stronie www.bachanalia.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie, jednak zapewniają, że jak co roku, będzie to intensywny, ciekawy i wesoły tydzień, pełen doskonałej muzyki!

Źródło/foto: Dni Kultury Studenckiej Bachanalia

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl