TworzymyGłos Regionu

reklama

Aktywni górą! - projekt dla młodzieży z hufca pracy zakończony sukcesem

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 13:13, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 13:32, autor: 0
Aktywni górą! - projekt dla młodzieży z hufca pracy zakończony sukcesem

Wschowski hufiec pracy zrealizował projekt "Aktywni górą!", który miał na celu podniesienie kwalifikacji i aktywizację zawodową młodzieży. Projekt zakończył się 24 października 2023 roku praktycznymi egzaminami na prawo jazdy kat. B. Troje uczestników projektu zdobyło uprawnienia do kierowania pojazdami już przy pierwszej próbie. Dzięki temu zwiększyli swoją mobilność i szanse na zdobycie pracy.

Oprócz  kursu prawo jazdy młodzież biorąca udział w projekcie otrzymała bezpłatne specjalistyczne wsparcie szkoleniowe w zakresie ustalonym w indywidualnym planie działania.      

Na jednym z etapów kończących projekt uczestnicy wzięli udział w zajęciach na temat kreowania wizerunku profesjonalnego pracownika. Podczas realizacji tego tematu młodzież uczestniczyła  w wyjeździe do Zielonej Góry, gdzie została objęta profesjonalną pomocą w zakresie doboru ubioru i fryzury do rozmowy o pracę. W ramach tego zadania każdemu z uczestników zakupiono odzież formalną,  przeznaczoną do rozmów rekrutacyjnych.

„Stworzenie warunków do jak najlepszego rozwoju kompetencji społecznych i zawodowych młodzieży, która stoi u progu dorosłości to główny cel naszej pracy. Projekt „Aktywni górą!” łączy wszystkie aspekty podejmowanych przez nas starań i wpisuje się w filozofię działalności Ochotniczych Hufców Pracy jako państwowej jednostki nadzorowanej przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej” - powiedział Maciej Sadowski komendant Hufca Pracy we Wschowie.

Projekt "Aktywni górą!" był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Lokalnym koordynatorem i opiekunem projektu była Magdalena Wojciechowska  wychowawczyni Hufca Pracy we Wschowie. Jej zaangażowanie w realizację projektu przyczyniło się do poprawy sytuacji edukacyjnej i zawodowej młodzieży.

Tekst/foto: Hufiec Pracy Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl