TworzymyGłos Regionu

Akcja Lemoniada! Dzieci chcą pomóc Karolkowi ze Wschowy w walce z chorobą

Czwartek, 13 lipca 2023 o 09:40, aktualizacja Czwartek, 13 lipca 2023 o 12:17, autor: 3
Akcja Lemoniada! Dzieci chcą pomóc Karolkowi ze Wschowy w walce z chorobą

Już 15 lipca (sobota) od godziny 10:00 rozpocznie się charytatywna akcja zainicjowana przez dzieci, które chciałby wesprzeć w walce z chorobą małego Karolka ze Wschowy. Lemoniadę i inne pyszne smakołyki będzie można kupić na ul. Czereśniowej 29, a całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację dziecka.

Opis choroby Karolka

Karolek Biskup ze Wschowy, młody chłopczyk w wieku niespełna dwóch lat, zmaga się z różnymi zaburzeniami zdrowotnymi. Jego droga życiowa została skomplikowana przez zaburzenia metaboliczne, zaburzenia rozwoju psychoruchowego oraz inne niezidentyfikowane dotąd problemy z układem nerwowym. Te choroby sprawiają, że codzienne funkcjonowanie Karolka i jego rodziny jest trudne i pełne wyzwań.

Pomóż Karolkowi Biskupowi - LINK

Historia Karolka

Karolek, będąc najmłodszym członkiem swojej rodziny, był niecierpliwie wyczekiwany Jego dwaj starsi bracia i siostra nie mogli się doczekać wspólnych zabaw i radości. Niestety, już w wieku zaledwie dwóch miesięcy pojawiły się pierwsze niepokojące objawy. Karolek nie podnosił główki, a jego mięśnie były słabe. 

Wizyty lekarskie przynosiły coraz więcej niepokojących wiadomości. Poza pierwotnymi objawami, Karolek zmagają się z astmą, atopowym zapaleniem skóry oraz alergiami. Pomimo tych trudności rodzice nie poddawali się i jak tylko to było możliwe, rozpoczęli intensywną rehabilitację. Dzięki niej Karolek w wieku 8 miesięcy osiągnął pewne postępy, takie jak obracanie się z pleców na brzuch i stabilne trzymanie główki.

Jednak najtrudniejsze momenty rodzina ma dopiero przed sobą. Lekarze podejrzewają u Karolka chorobę metaboliczną i niedotlenienie, ale ostateczna diagnoza wciąż nie została postawiona. Każdy dzień to walka z niepewnością i nieznajomością przyszłości.

Aktualny stan zdrowia

Mimo trudności i nieustannej walki, Karolek pokazuje niewielkie sukcesy dzięki regularnej rehabilitacji. Każde osiągnięcie jest dla rodziców i całej rodziny niezwykle cenne i daje nadzieję na poprawę stanu zdrowia chłopca. Karolek potrafi siedzieć, obracać się z pleców na brzuch i z brzuszka na plecy, a nawet przesuwać się do tyłu. To wszystko jest wynikiem ciężkiej pracy i determinacji, ale to dopiero początek długiej drogi do zdrowia.

Wezwanie do wsparcia

Rodzina Karolka Biskupa stoi w obliczu ogromnych kosztów związanych z lekami, niezbędnymi środkami, wizytami lekarskimi i rehabilitacją. Wszystkie te wydatki są ogromnym ciężarem dla nich. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie. Twoja hojność może sprawić, że Karolek otrzyma najlepszą opiekę medyczną i szansę na zdrowszą przyszłość.

Źródło: siepomaga.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Pycha...
13.07.2023 16:51

Jak myślicie ile dzieci miałoby darmowe rehabilitacje za jeden miecz dla rydzyka?

avatar
~Pycha-Bezwstyd+
14.07.2023 07:57

Wyborco!, Suwerenie!, Polaku !!!;;;; - jak można przejść do porządku dziennego jak normalny człowiek słyszy coś takiego, "" przedstawiciel tego rządu na Jasnej Górze wręcza duchownemu coś co nazywa mieczem historycznym, a ponoć jest to bubel aż za takie pieniądze ""??? -- PIENIĄDZE w kwocie ok 250 tysięcy wyjętych z kieszeni Suwerena !!!!. Tym czasem My Rodacy wspomagamy jak możemy - każdym groszem" z własnej kieszeni osoby potrzebujące, chore, niepełnosprawne ......... !!!!. Obecna władza pokazuje nam jak rośnie w siłę tzw. "Tłustych kotów" , tzw. "Milionerów partyjnych" i to wszystko z Naszej Kasy - Kasy Suwerena !!!!. Jak to możliwe w Normalnym Kraju w XXI Wieku ???. Tobie, Mi, Nam, Wam .... ochłapy z "pańskiego stołu" a sobie - swoim miliony z naszej kieszeni !!!!!!. I później Ty, Ja, Wy .... przyjmujecie na swojej ziemi od święta posłów tej partii , a oni ani słowem się nie zająkną i wciskają Nam, Tobie, Wam , że to -cytat ....." Wina Tuska...." ----- SZOK do potęgi !!!!.

avatar
~Adaś
14.07.2023 15:34

Ad. "Pycha" - forumowiczu...., shocking to mało powiedziane więc pozostanę tylko na Pani/na tezie, a od siebie tylko dodam.... to skur....stwo. My Polacy "goleni" na każdy kroku mamy (chcemy) pomagać biednym i chorym a "magnateria nowopolityczna" urządza sobie galę w krainie wzgardy do tych co biedni. Wielu taki stan rzeczy odpowiada ale państwowa, publiczna służba zdrowia nie dostała owo takiego "miecza" więc teraz my "giermkowie" sakwami potrząśmy ? O to chodzi, o to im chodzi, Karolek może poczekać a Tadziu w "pokusach" się zawił ? Wstyd. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl