TworzymyGłos Regionu

ARiMR we Wschowie przypomina: Płatność dla małych gospodarstw 2023

Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 o 17:32, autor: 0
ARiMR we Wschowie przypomina: Płatność dla małych gospodarstw 2023

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) we Wschowie informuje o możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla małych gospodarstw rolnych w Polsce.

Co to za płatność?

Płatność będzie wypłacana na podstawie złożonego przez rolnika żądania, w formie „ryczałtu”, w kwocie 225 Euro/ha, maksymalnie 1125 Euro/gospodarstwo.

Kto może składać wniosek?

O płatność mogą ubiegać się rolnicy, jeżeli spełniają następujące kryteria:

  • Złożyli wniosek o przyznanie płatności na rok 2023 (w terminie od 15 marca do 25 lipca) i łączna powierzchnia użytków rolnych w 2023 roku nie przekracza 5 ha (na dzień 31 maja 2023).
  • Na podstawie złożonego wniosku o przyznanie płatności na rok 2023 zostanie zatwierdzona powierzchnia wynosząca co najmniej 1 ha.
  • Na podstawie złożonego wniosku o przyznanie płatności za rok 2022, powierzchnia zatwierdzona do JPO była większa od zera.

Jak składać wniosek?

Aby móc uzyskać wsparcie, niezbędne jest złożenie przez rolnika do dnia 31 sierpnia 2023 r. w aplikacji eWniosekPlus skanu oświadczenia „Żądania przyznania płatności dla małych gospodarstw”. Wzór oświadczenia oraz inne materiały pomocnicze można znaleźć na stronie internetowej Agencji tutaj.

Dlaczego teraz?

Dzięki zmianie ustawy o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 z dnia 13 lipca br. rolnicy w roku 2023 mogą ubiegać się o przyznanie płatności dla małych gospodarstw.

Przypomnienie od ARiMR

W celu otrzymania płatności dla małych gospodarstw należy w terminie do 31 sierpnia 2023 r. złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus) skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”.

Dla zainteresowanych rolników dostępne są dodatkowe materiały, takie jak plakat oraz instrukcja złożenia żądania. Agencja prosi o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o dostępnym wsparciu i dotarcie do jak najszerszego grona rolników z terenu kraju.

Link do strony z informacjami

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl