TworzymyGłos Regionu

reklama

84. Rocznica Wybuchu II WŚ. Uroczystości w Szlichtyngowej (ZAPOWIEDŹ)

Czwartek, 31 sierpnia 2023 o 08:55, aktualizacja Czwartek, 31 sierpnia 2023 o 09:11, autor: 0
84. Rocznica Wybuchu II WŚ. Uroczystości w Szlichtyngowej (ZAPOWIEDŹ)

Jutro, 1 września, przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w Szlichtyngowej o godzinie 10:30 odbędzie się uroczystość, w ramach której nastąpi symboliczne złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem na Rynku. W ceremonii wezmą udział m.in. władze samorządowe oraz dyrekcja i uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej.

1 Września 1939 - Początek Wojny

1 września 1939 r. wojska niemieckie bez formalnego wypowiedzenia wojny przekroczyły granice Rzeczypospolitej Polskiej, inicjując pierwszą kampanię II wojny światowej. Działania zbrojne zostały rozpoczęte o godzinie 4:45 salwami pancernika „Schleswig-Holstein”, które zostały oddane w kierunku Westerplatte.

Uroczystość w kontekście historycznym

Rocznicowe uroczystości mają na celu przypomnienie i upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń, które zapoczątkowały jeden z najbardziej krwawych konfliktów w historii ludzkości. Obchody te mają również duże znaczenie edukacyjne, zwłaszcza dla młodego pokolenia, które dzięki nim może lepiej zrozumieć konsekwencje i skalę tragedii wojny.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl