TworzymyGłos Regionu

reklama

79. rocznica Powstania Warszawskiego uczczona na plaży w Sławie (VIDEO)

Wtorek, 01 sierpnia 2023 o 21:51, aktualizacja Środa, 02 sierpnia 2023 o 09:28, autor: 5
79. rocznica Powstania Warszawskiego uczczona na plaży w Sławie (VIDEO)

W 79. rocznicę tragicznego wydarzenia, które zapisało się na trwałe w historii Polski, mieszkańcy Sławy oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17:00, na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku (SCKiW), nastała chwila refleksji i pamięci.

Syreny i race świetlne w hołdzie Powstańcom

Nastrój tej wyjątkowej chwili podkreśliły włączające się syreny. Niemal w tym samym momencie, niebo nad Sławą rozbłysło kolorami rac świetlnych. Za ten wzruszający gest odpowiadali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) Sława.

W ten sposób społeczność Sławy dołączyła do tysięcy innych miejsc w Polsce, które w tym samym czasie oddawały hołd bohaterom walki o wolność.

Pamięć żyje w kolejnych pokoleniach

Rocznice Powstania Warszawskiego, choć odległe w czasie, wciąż żyją w sercach Polaków. Wydarzenia z sierpnia 1944 roku są symbolem odwagi, poświęcenia i niezłomnej walki o suwerenność naszego kraju. Inicjatywy takie jak ta w Sławie są dowodem na to, że pamięć o bohaterach przetrwała i jest przekazywana kolejnym pokoleniom.


Źródło/foto: Slawa.pl, WOPR Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Wow+++
02.08.2023 05:21

Plaża w Sławie stała się jedynym CENTRUM KULTURY ; od pikników po tego typu uroczystości !. Pytanie <> czy ta PLAŻA aby służy temu do czego została, czyli plażowiczom ????. Brrrrrrrrr.

avatar
~Obserwator
02.08.2023 09:35

Zapytam bo nie wiem - co mają oznaczać te zapalone race ? W Warszawce te widziałem jak stoją "ci prawdziwi patrioci " i race w rękach. To nawiązuje w jakiś sposób do wydarzeń historycznych ? Podobnie 11 listopada....

avatar
~sławiak
02.08.2023 22:29

Wow i obserwator , proponuje maść na ból dupy.

avatar
~Obserwator
03.08.2023 14:17

Grzecznie zapytałem. Skoro sam nie znasz odpowiedzi to po prostu milcz. a maścią to smaruj sam się cały ....

avatar
~Nienarodowiec
03.08.2023 11:34

Race, ulubiony gadżet kiboli i tych z marszu niepodległości. To nie ma nic wspólnego z pamięcią o powstaniu. Przestańcie się wreszcie bawić i lansować na nieszczęściu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl