7 mistrzowski tytuł w krajowym czempionacie dla Rafała Matuszczaka

Poniedziałek, 07 listopada 2011 o 15:43, autor: 0

W dniach 4-5 listopada Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył organizatorom Biegu po Złoto w Złotym Stoku przygotowanie Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. 7 mistrzowski tytuł w krajowym czempionacie zdobył Rafał Matuszczak

Te widowiskowe i wyjątkowe zawody biegowe rozgrywane były w trudnym technicznie, ale ciekawym terenie, w dawnej kopalni złota. Przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowało ponad 250 zawodników na niezwykłej trasie wiodącej nieopodal podziemnych korytarzy kopalni,  która obfitowała w strome podbiegi i jary. Trasa była bardzo malownicza, ale też momentami trudna technicznie właśnie. Zawodnicy musieli koncentrować się nie tylko na tempie, lecz także na precyzji biegu po stromych, leśnych podbiegach i karkołomnych zbiegach – mówi Andrzej Orłowski, trener LLKS Osowa Sień/SP Lgiń. W gronie młodziczek na dystansie 1400m,  12 miejsce zajęła Lidia Zając, a w gronie młodzików na 11 miejscu uplasował się Marcin Jurczak, a na 16 Kacper Bar - wszyscy Gimnazjum nr 2 we Wschowie. W rywalizacji juniorów młodszych na dystansie 4200m niezawodny okazał się Rafał Matuszczak, który wywalczył swój 7 mistrzowski tytuł w krajowym czempionacie. Na Rafała w tym roku nie ma mocnych w Polsce, zarówno w Lekkiej Atletyce, Biegach Przełajowych, czy Biegach Górskich – zauważył trener Orłowski. Dobrze zaprezentował się również Dawid Laszczowski. O rok młodszy zawodnik osiągnął swój największy sukces w karierze zajmując 5 miejsce. Miejmy nadzieję, że Dawid będzie się rozwijał tak, jak dotychczas i powalczy w przyszłorocznych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w Irlandii – powiedział trener LLKS Osowa Sień/SP Lgiń. W rywalizacji Juniorek na dystansie 2800m swój drugi srebrny medal Mistrzostw Polski w tym roku, wywalczyła Magdalena Frąckowiak, która mimo upadku nie dała odebrać sobie medalu. Przy okazji rozgrywania Mistrzostw Polski, rozegrano bieg ogólnopolski dla 12-13-latków. Bardzo emocjonującą walkę o zwycięstwo stoczyli dwaj nasi zawodnicy i zawodnik z Ustrzyk Dolnych. Po pięknym finiszu zwyciężył Adrian Ławecki z LLKS Osowa Sień/SP Lgiń o 1 sekundę przed Filipem Poniżym z Gimnazjum nr 2 Wschowa – relacjonuje Andrzej Orłowski, trener LLKS Osowa Sień/SP Lgiń. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki a laureaci puchary i nagrody rzeczowe. (admu) [gallery link="file"]