TworzymyGłos Regionu

reklama

6 tys. zł nagrody dla uczniów z Zana.

Znów wygrali konkurs filmowy (VIDEO)

Poniedziałek, 20 grudnia 2021 o 19:08, aktualizacja Poniedziałek, 20 grudnia 2021 o 19:35, autor: 4
6 tys. zł nagrody dla uczniów z Zana.

Uczniowie klasy humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie oraz nauczyciel Tomasz Wojnarowski mogą pochwalić się kolejnym sukcesem i nagrodą w wysokości 6 tys. zł! Grupa z Zana zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „NORWID/ ZA-PATRZENIA”.

Na konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida nadesłano aż 115 filmów. Jury zdecydowało się przyznać trzy równorzędne pierwsze miejsca oraz 10 wyróżnień.

Filmowe wyzwanie polegało na przygotowaniu oprawy wizualnej do jednego z wierszy C.K. Norwida. Oto jak znakomicie poradzili sobie z tym uczniowie Zana.

Film przygotowali: Hanna Dobrzyńska, Patrycja Prządka, Małgorzata Pukacka, Zofia Warzecha, Wiktor Knaflewski i Stanisław Nieścior – nad realizacją projektu czuwał nauczyciel, Tomasz Wojnarowski. 

O treści filmu, uzasadnieniu jury i nagrodzie możemy przeczytać na facebookowej stronie szkolnej telewizji - ZanTv:

Uczniowie – w ramach zajęć rozwijających kreatywność – postanowili przygotować oprawę wizualną do wiersza „Kółko” C.K. Norwida. Ich pomysł oraz sposób wykonania został doceniony bardzo wysoko - w uzasadnieniu werdyktu komisja konkursowa stwierdziła: „Film został nagrodzony za oryginalność przekazu w rozpisaniu na role, artystyczną inscenizację oraz za trafność interpretacyjną utworu Cypriana Norwida".

W konkursie przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 6.600 zł, która zostanie wykorzystana na dalszy rozwój studia filmowo- fotograficznego naszego liceum a także zakup bonów upominkowych sieci Empik dla nagrodzonych uczniów.

Przeczytaj również: Uczniowie Zana z kolejnym filmowym sukcesem! 52 sekundy w kulturze

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Rodzic
20.12.2021 20:49

Tomasz Wojnarowski to nauczyciel przez duże N, kreatywny i mądry.

avatar
~Bob
20.12.2021 22:18

Zgadza się. I nieszukający wiecznego poklasku w światłach fleszy, jak co niektórzy...

avatar
~A.K
20.12.2021 23:52

Serdeczne gratulacje!!! Fantastycznie!

avatar
~Kol
21.12.2021 14:01

Dokładnie, Tomek to bardzo skromny człowiek...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl