TworzymyGłos Regionu

reklama

5 mln zł na inwestycję wodno-kanalizacyjną w Krzepielowie!

Czwartek, 20 października 2022 o 18:24, aktualizacja Piątek, 21 października 2022 o 09:53, autor: 0
5 mln zł na inwestycję wodno-kanalizacyjną w Krzepielowie!

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie otrzymał dofinansowanie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w Krzepielowie. Oznacza to, że do gminy Sława trafi 5 mln zł dofinansowania, które w całości pokryje koszty inwestycji.

Pieniądze przyznane zostały w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie otrzymały 24 gminy. Zarząd Województwa przeznaczył na ten cel blisko 80 mln zł. Po raz pierwszy w historii gminy otrzymają dofinansowanie w 100 proc. Wcześniej zadania związane z gospodarką wodno-ściekową otrzymywały wsparcie w wysokości 64 proc.

Spośród wszystkich projektów przyjętych przez Zarząd Województwa najwięcej pieniędzy powędrowało do gmin Wschowa oraz Sława. Spółka Komunalna we Wschowie 5 mln zł przeznaczy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Konradowie oraz budowę sieci wodociągowej w Przyczynie Dolnej.

Lista rankingowa dostępna jest TUTAJ.

Źródło: lubuskie.pl

Foto: ZWiK Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl