TworzymyGłos Regionu

reklama

5 milionów dla powiatu wschowskiego z RFIL

Sobota, 03 kwietnia 2021 o 01:00, aktualizacja Wtorek, 20 kwietnia 2021 o 15:14, autor: 33
5 milionów dla powiatu wschowskiego z RFIL

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski uzyskał rekordową dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 5 mln zł na realizację długo wyczekiwanej przez mieszkańców Powiatu inwestycji pn. „Budowa ścieżki pieszo rowerowej na odcinku Wschowa - Sława – etap I Sława - Łysiny”.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę ścieżki o długości 15 km, która przebiegać będzie po nieczynnej linii kolejowej oraz budowę kładki nad drogą wojewódzką nr 278. To niezwykle ważna inwestycja, która z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz przyczyni się do integracji naszych mieszkańców.

Inwestycja w 100% zostanie sfinansowana z pieniędzy rządowych. Nie byłoby to możliwe bez nieocenionego wsparcia Posła Na Sejm RP Marka Asta w zakresie pozyskania środków z RFIL oraz Pani Małgorzaty Gośniowskiej-Koli, Radnej Sejmiku Województa Lubuskiego, dzięki zaangażowaniu której uzyskamy prawo do dysponowania gruntem.

To kolejne tak duże dofinansowanie z RFIL. Wcześniej otrzymaliśmy środki w wysokości 6 200 000,00 zł na przebudowę drogi powiatowej Szlichtyngowa-Wyszanów (5 200 000,00) oraz 1 mln zł na przebudowę infrastruktury instytucji powiatowych. To kolejny przykład na to, że tylko przy dobrej współpracy i współdziałaniu można skutecznie pozyskiwać środki na
inwestycje celu publicznego – powiedział Starosta Andrzej Bielawski.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (33)

avatar

avatar
~5
31.03.2021 11:21

A czemu nie robi ścieżki Wschowa- Osowa Sien?

avatar
~lobo
31.03.2021 11:34

proponję postawić wielki i piękny pomnik wdzięczności dla pana Marka Asta

avatar
~CZARNY HUMOR+
18.04.2021 08:14

TAK JEST Wg PISU DZIELONE NASZE DOBRO NARODOWE .... to prawie takie "obajtkowe" dzielenie naszym dobrem na potrzeby tych rządzących -..." Polki i Polacy ostanie sześć lat rządów pisu + Ziobry + Gowina "... doprowadziło Nas Naród do tego, że cieszymy się tym co co nam obecni wyciągną z naszych kieszeni by następnie we własnej chwale dać w postaci już jak to oni mówią w FORMIE DOTACJI na to czy tamto ...... TO TAKI OSZUKANY ŚWIĘTY MIKOŁAJ co to kupuje nam prezenty za nasze OSZCZĘDNOŚCI !!!!!. Liczy się, że to nie my sobie coś daliśmy tylko TEN FAŁSZYWY MIKOŁAJ nam coś tam, coś tam dał !!!!!. takie LOTTO RZĄDOWE !!!!!!.

avatar
~Andrzej
31.03.2021 11:54

Śmiech, cofamy się w czasie, Niemiec w grobie się przewraca. Zamiast wszelkimi siłami starać się o reaktywację lini kolejowej która zwiększyła by skomunikowanie, dostęp do miejsc pracy, urzędów, przyoiągnęnełaby biznes do tej czarnej dziury na mapie to ścieżkę rowerową budujecie po śladzie lini kolejowej (rozumiem jeszcze wzdłuż drogi)....Stare chińskie przysłowie mówi, chcesz być bogaty wybuduj drogę, ale zapewne nie o rowerową im chodziło. Brak słów, ten region nigdy się nie dźwignie z takimi "inwestycjami" a dzisiaj bliżej mu do Ukrainy z infrastrukturą niż regionem. przy jej granicy.

avatar
~qaz
31.03.2021 13:40

po co odbudowywać kolej, jak i tak Wschowa-Sława nie wygeneruje potoków pasażerskich.

avatar
~Wschowianin
31.03.2021 12:09

Co na to Burmistrz ? (...) Brawo Panie Starosto :) gratulacje dla całego Powiatu :)))))

avatar
~żenada
31.03.2021 12:26

To jest tak żenujące, że aż smutne. Starostwo realizuje tylko te projekty, na które dostanie pieniądze z partii, a reszta samorządów jest karcona... Wróćmy do czasów hołdów lennych bo tak chce prezes z Żoliborza..

avatar
~PP-"żenada"
19.04.2021 09:26

To jest żenada połączona z czystą BEZCZELNOŚĆIA, BEZKARNOŚĆIĄ i BEZWZGLĄDNYM LEKCEWAŻENIEM NORMALNEGO SPOŁECZEŃSTWA, bowiem szanowny Panie forumowiczu "żenada" to nie jest tak, iż taki ich starosta, czy inny z nadania pisu NIE - NIE!!!!! DOSTAJE PIENIADZE z ich PARTII z Nowogrodzkiej TYLK - TYLKO!!!! są to nasze Narodowe Pieniądze, POWTARZAM NASZE NARODOWE PIENIĄDZE należące do Polskiego Narodu, a oni tylko sobie je przywłaszczyli i rozdają jak swoje !!!!!. To jest ta Bezczelna i Bezkarna ich WSPÓŁCZESNA FORMA DZIELENIA NASZEGO NARODU ; " dziel i skłócaj w imię własnego widzimisię" ..... . Jak to się dla nich skończy to niech będzie przykład z dnia dzisiejszego Pana Sędziego Juszczyszyna !!!!!!.

avatar
~asd
31.03.2021 14:30

Brawo, brawo. Miasto Wschowa patrzy i się uczy. Nie trzeba jeździć do Wrocławia po naukę.

avatar
~Karol
31.03.2021 14:53

Mamy efekt chwalenia się jakie to wnioski pan burmistrz to nie skalda. I jaki mamy efekt? ŻADEN.

avatar
~Antek
31.03.2021 14:55

3 2 1 czekamy na wytłumaczenie burmistrza jaki to rząd jest zły a on jaki prawilny. Sądy -przegrywa, wnioski - przegrywa, szacunek na mieście - przegrywa, szacunek w urzędzie jako pracodawca - przegrywa. Mamy kolejnego super burmistrza

avatar
~Urszula Chudak
31.03.2021 14:59

Pamiętam, że koncepcja przebiegu ścieżki rowerowej w tym miejscu, istniała już za ś.p. starosty Kozaczka. Super, że wreszcie teraz "słowo ciałem się staje". Trochę dziwnie jednak brzmi ostatnie zdanie wypowiedzi Pana Starosty Bielawskiego. To nie dobra współpraca i współdziałanie [choć takie istnieje z oczywistych względów] dały nam kolejne miliony. A zupełnie coś innego. Dla poparcia w/w tezy, przytoczę rzecz następującą. Różnego rodzaju dotacje rządowe dla lubelskiego Chełma, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wynoszą 416 zł, gdy średnia pozostałych miejscowości niespełna 47 zł. Dla uzupełnienia dodam, że prezydent i wiceprezydent tego miasta, to członkowie obozu rządzącego. Czy tak to powinno wyglądać w praktyce? Ale póki co, cieszmy się z płynącego strumienia gotówki i nie zaglądajmy w zęby darowanemu koniowi. Myślę, że do końca bieżącej kadencji, jeszcze nie jeden będzie dowód na "efekty dobrej współpracy i współdziałania". Tak wygląda kuchnia polityki, w żadnej mierze nie jestem odkrywcza.

avatar
~Adaś
02.04.2021 23:04

Ad. " U.Ch." - forumowiczu...., tym razem wczytałem się w Pani tekst ( jest absolutnie w punkt ), "dolałem" sobie co nieco, dostawiłem "łapkę" w górę i na tym "koniec" mej przyjemności w ocenie jaką dokonała Pani. Nie ogarnia mnie już żadna błogość w pozyskiwaniu tego typu informacji a jedynie w oczekiwaniu na zmiany z tych "uniżonych" można odrywać kartki z kalendarza. Co też nie jest i takie optymistyczne....... kto to przejmie po niedługim czasie ( chyba zwano to "dobrą zmianą") niezłym "rycerzem" się stanie ? Wesołych Świąt dla Pani i tych wszystkich co już odkochali się panującej transformacji. Adaś

avatar
~Marcin
31.03.2021 15:16

Super! Latem w piątek i niedziele ruch jest bardzo duży i strach było jezdzic rowerem z dziećmi dlatego rowery pakowalismy na samochód i dojeżdżaliśmy do Konotopu gdzie jest piekna i bezpieczna sciezka rowerowa az do Nowej Soli. Teraz bedziemy mogli ruszać rowerami bezpiecznie już z pod domu BRAWO! Może w przyszłosci uda się połączyć scieżkami rowerowymi Wschowe, Sławe, Głogów, Nową Sól i Wolsztyn!

avatar
~obywatelska Wschowa
31.03.2021 17:04

I co na to Antkowiak ? Dalej pisze listy w obronie samorządności......

avatar
~Jacky
31.03.2021 21:27

Brawo Panie Starosto! Jako mieszkaniec dziękuję!

avatar
~Mieszkanka
31.03.2021 22:48

A może ktoś zauważyć, że Starosta jest z Pisu a Burmistrz nie. I wszystko jasne...

avatar
~podglądacz
01.04.2021 00:14

A w Sławie nie jest z PiSu i normalnie dostają dofinansowanie na projekty, więc raczej nie w tym problem, ale oni się nie lansuje z Wrocławiem by się na listę do sejmu dostać tylko o gminę dba.

avatar
~Aaa
01.04.2021 09:23

I o to w tym wszystkim chodzi. Jakby Antkowiak byl z PiSu tez dostawałby dotacje. A, że nasz kochany rząd nie lubi jak ktoś stoi przeciw niemu, to Antkowiak na swoje projekty nie dostanie ani grosza. Proste. Tym bardziej, że burmistrz już nie jeden raz postawił się przeciwko partii rządzącej, np. pokazując się że jest z kobietami na Strajku Kobiet. A tego pan K... nie lubi :)

avatar
~Oczywista oczywistość
01.04.2021 06:27

Wiadome jest, że jedyna zasługa starosty jest taka, że jest z partii, dlatego dostaje.

avatar
~***** ***
01.04.2021 08:00

Wystarczy się do partii zapisać, żeby dostawać pieniądze i nakręcać sobie PR. Komuna. Radość przez gorzkie łzy.

avatar
~Zajmujący się RFIL.
01.04.2021 09:17

No przecież to oczywiste, że ścieżka rowerowa Łysiny-Sława jest ważniejsza, niż naprawa makabrycznej dziurawej nawierzchni jezdni i chodników na głównych ulicach Wschowy (Wolsztyńskiej, Niepodległości, Westerplatte) i kanalizacja w Tylewicach też jest niepotrzebna. No przecież. Pocieszmy się, iż w ościennych gminach i powiatach jest identyczny podział środków - chociaż to marne pocieszenie dla mieszkańców Wschowy.

avatar
~Ło
01.04.2021 09:40

5 mln zł na 15 km ścieżki pieszo rowerowej to 333 tys. zł za kilometr. Cena gdzieś sprzed dobrych 5 lat :), ale kibicuję.

avatar
~jk
01.04.2021 09:56

AVE PIS ... - . -"

avatar
~on
01.04.2021 10:22

żastanawiam sie czy to już będzie budowa ścieżki czy dopiero dokumętacja i projekty bo jak projekty to może tej kasy nie starczyc na projektantó i pozwolenia

avatar
~AREK
01.04.2021 14:01

Swoimi komentarzami sami sobie odpowiadacie, a jak były wybory na burmistrza to mówiłem żeby głosować na Pana Glińskiego, sami zobaczcie ile byśmy mieli już zrobione. Ścieżka do Lginia na pewno by już była. A tak nawiasem co się tak dziwicie , przecież jak macie jakiś swój biznes to najpierw swoje dzieci i rodzinę zatrudniacie ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl