TworzymyGłos Regionu

reklama

31. Finał WOŚP we Wschowie (RELACJA)

Niedziela, 29 stycznia 2023 o 16:14, aktualizacja Niedziela, 29 stycznia 2023 o 23:43, autor: 3
31. Finał WOŚP we Wschowie (RELACJA)

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - to hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywa się w całej Polsce. Do Największej Orkiestry Świata dołączyła również Gmina Wschowa.

Od godziny 8:00 do 20:00 kwestowało 45 wolontariuszy, którzy są rozpoznawalni dzięki kolorowym strojom oraz identyfikatorom. Puszki z symbolami WOŚP są dostępne w różnych miejscach miasta. Zbierają wszyscy, dorośli i dzieci. Z puszką WOŚP na ulicach miasta można było spotkać m.in. burmistrza Konrada Antkowiaka.

Pobiegnij dla WOŚP

Tegoroczny finał organizowany przez Sztab CKiR rozpoczął się od wydarzenia "Pobiegnij dla WOŚP”, który odbył się w Parku Herbergera. Uczestnicy mogli wziąć udział w biegu indywidualnym, nordic walking oraz biegu rodzinnym.

Koncerty i licytacje

Od godziny 15:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie trwały koncerty i licytacje. Pierwsze zaprezentowały się dzieci z lokalnych przedszkoli, po nich na scenie wystąpili: Heima, SGM, Morris, Klara Kmieciak, Kafel, Screamy oraz Hanna Kuzimowicz.

W tym roku Sztab CKiR licytuje rekordową ilość fantów - aż 100 przedmiotów. Wszystkie środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na walkę z sepsą, a także na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów intensywnej terapii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~lechwoj
29.01.2023 17:11

Czy nasi działacze pis Gośniowska-Kola, Szadel, Gliński, Kłosowski, Bielawski i inni zbierali dzisiaj pieniążki? W ramach pokuty za "zakup" respiratorów powinni zbierać i przepraszać za zmarnowane miliony zł. służby zdrowia.

avatar
~Urszula Chudak
30.01.2023 09:48

Bardzo wielu ludzi podchodziło z informacją, że nas wolontariuszy szukają, by wesprzeć tak szczytny cel jakim jest walka z sepsą. Bo ta jak wiadomo, śmiertelnie atakuje bez względu na barwy polityczne. Z wielką przykrością stwierdzam, iż "Wiadomości" lakonicznie, jednym zdaniem, odnotowały fakt pozytywnego, narodowego szaleństwa. Ale za to już największy lubuski, bardzo stronniczy dziennik, zachował się elegancko. Na prawie pół strony, zrelacjonował lubuską zbiórkę. A już całkiem "kapelusz z głowy" przed kapłanem z Elbląga. By Państwu nie odbierać przyjemności zapoznawania się ze szczegółami, zapraszam do odnalezienia odpowiedniego materiału w sieci. Może po tej lekturze osoby, które wczoraj w trzech przypadkach demonstracyjnie mi odmówiły, zmienią zdanie? Jeżeli nawet jedna, to już będzie sukces!

avatar
~JamJestOn
30.01.2023 11:16

Zaprawdę powiadam Wam, szczytny cel i ogromne podziękowania za 31 finał - oby uzbierali więcej niż 3 sasiny albo więcej niż szumow(iń)ski (specjalnie małą literą) jednym podpisem wysłał do albani do skremowania. P(atologia) I S(ocja) daje 166 mln miesięcznie na TVPis a oni płacą 38 tyś za transmisje (...) od wujka grzyba.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl