TworzymyGłos Regionu

reklama

3 medale Dominiki Białej

Poniedziałek, 11 lipca 2011 o 15:02, autor: 0
3 medale Dominiki Białej

Dominika Biała, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie w dniach wzięła udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach. Zawodniczka startowała w swojej ulubionej dyscyplinie Badmintona. Zdobyła w swojej grupie sprawnościowej trzy medale: złoto – w singlu, złoto – w deblu oraz srebro – w deblu mieszanym.

Olimpiada odbyła się w dniach 18 czerwca – 5 lipca. Dla Dominiki czas spędzony w Grecji to nie tylko sportowe zmagania ale również wycieczki, zabawa, nowe znajomości.  Swoimi wrażeniami tak oto dzieliła się medalistka po powrocie do kraju:  - Tego wyjazdu na pewno nie zapomnę. Było ciężko, zdobyć te medale ale warto było. Jestem dumna, że mogłam reprezentować swoją szkołę a właściwie swój kraj. Sukces jest ważny ale wrażenia z pobytu, aż dech zapiera, żal było wyjeżdżać. Nie miałam pojęcia, że będzie tak fajnie. Ze wszystkimi bardzo mocno zaprzyjaźniłam się, dlatego czas pożegnania był bardzo ciężki. Będę tęsknić za nowymi przyjaciółmi". Były to trzynaste igrzyska letnie, po raz drugi to wydarzenie miało miejsce w Europie. W Igrzyskach uczestniczyło 40 tyś. osób, wśród nich 7,5 tyś. sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z ponad 170 krajów, 2,5 tyś. trenerów oraz 3 tys. sędziów. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagało 25 tyś.  wolontariuszy. Rywalizacja sportowa odbywała się na 30 obiektach. Ceremonia otwarcia odbyła się na zabytkowym stadionie Panathinaikon, który był areną pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896r. Sportowcy mieszkali w kilku miejscach i hotelach w tym w dwóch wioskach olimpijskich – Aghios Andreas i Nea Makri Marathonas. Przed igrzyskami w ramach programu Host Town, sportowców gościły miasta lub wyspy, ze wszystkich regionów Grecji. Była to świetna okazja dla wszystkich reprezentacji do zapoznania się z bogatą, najstarszą europejską kulturą. Dla Greków była to natomiast możliwość lepszego poznania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Reprezentacja Polski na olimpiadę liczyła 85 sportowców. W sumie zdobyli oni 87 medali: 29 złotych, 30 srebrnych i 28 brązowych.

 Grażyna Grys

[gallery link="file"]
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl