TworzymyGłos Regionu

reklama

29 medali z Mistrzostw Polski Mażoretek

Piątek, 07 czerwca 2019 o 13:41, aktualizacja Piątek, 07 czerwca 2019 o 14:03, autor: 22
29 medali z Mistrzostw Polski Mażoretek

Mażoretki  zespołu ,,Finezja" działającego przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej wróciły z Mistrzostw Polski  Federacji IAM Stowarzyszenia Mażoretek Polskich Rozwoju Kultury i Sportu, które odbyły się 1-2 czerwca w Krzywiniu.
To pierwszy występ naszych dziewcząt w tej federacji, gdzie przyjęci zostaliśmy przez organizatorów i inne zespoły z wielką życzliwością.

 Na mistrzostwach wystąpiły wszystkie nasze grupy: przedszkolaki, kadetki, juniorki oraz seniorki. Dziewczęta zaprezentowały 41 choreografii  co w połączeniu z pięknymi strojami zrobiło wielkie wrażenie na organizatorach oraz innych zespołach biorących udział w Mistrzostwach.
Gorące podziękowania kieruję do naszej młodziutkiej Pani trener Natalii Wierzbickiej, wspieranej przez grupę seniorek w ciężkiej i mozolnej pracy treningowej: Alicję Chilarską, Magdalenę Grygiel, Weronikę Wijatę oraz Martynę Zasowską. To ta grupa pod przewodnictwem Pani Natalii przygotowała nasze dziewczęta do najważniejszej imprezy w tym roku, a wyniki podane poniżej mówią wszystko:
Zaprezentowano 41 choreografii z czego 29 zostało nagrodzonych medalami . Dziewczęta przywiozły 10 złotych medali, 13 srebrnych i 6 brązowych. 4 choreografie otrzymały miejsca czwarte, czyli tuż za podium. Wszystkie te układy zakwalifikowały sie na Mistrzostwa Europy IAM 2019. Są wśród nich wszystkie choreografie grupowe, mini formacje, duety oraz solistki. Poza tym debiutantka Wiktoria Masternak  na 19 startujących zajęła miejsce 5  w solo pompon. To największe osiągnięcia naszych dziewczyn. Musimy też wspomnieć o pozostałych prezentacjach. Tu nie wszędzie nasz zespół utrzymał się w czołówce najlepszych. Każda tancerka pracowała ciężko by wystąpić, ale jeszcze zabrakło nam techniki i pewnie szczęścia sportowego, aby wyniki były lepsze.
Pani Natalio za cały ten trud , zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w imieniu własnym i Zarządu oraz rodziców wielkie słowa uznania i podziękowania. Osiągnięcie tak wspaniałych wyników to efekt wielogodzinnej, ciężkiej pracy spędzonej w salach gimnastycznych, tu moje podziękowania dla Pana Piotra  Kokorniaka - Dyrektora CKiR we Wschowie oraz Dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Pana Damiana Janowicza i ich współpracowników, za pomoc i umożliwienie korzystania z ich obiektów.
Jak już wcześniej wspomniałem dziewczęta oprócz pięknych choreografii niesamowite wrażenie zrobiły przepięknymi strojami, a to zasługa 3 pań: Jadwigi Golec, Aliny Sawickiej oraz Małgorzaty Grygiel. To te panie poświęciły swój drogocenny czas by nasze pociechy mogły lśnić na tle innych zespołów.
Niesamowite wrażenie na organizatorach i innych zespołach zrobili nasi rodzice i kibice, którzy bardzo licznie przybyli, by dopingować i wspierać nasze zawodniczki w występach. Drodzy rodzice dzięki za sportowy doping, wparcie i pomoc w przygotowaniu naszych młodych tancerek do Mistrzostw, to również wasz sukces.
Cała ta przygoda z tańcem naszej młodzieży, sukcesy nie udały by się gdyby nie sponsorzy, dzięki ich przychylności i wsparciu finansowemu mogliśmy godnie reprezentować nasze Województwo, Powiat i  Miasto Wschowa na Mistrzostwach Polski, rywalizując na równym poziomie z zespołami przybyłymi z terenu całej Polski.
Dziękujemy:
- Zarządowi Województwa Lubuskiego, z którego w ramach projektu ,,Lubuskie-tu gramy, tańczymy i dobrze się bawimy" zakupiliśmy dresy dla  grupy seniorek oraz uszyliśmy częściowo stroje taneczne dla przedszkolaków.
-Burmistrzowi Miasta i Gminy Wschowa dzięki dofinansowaniu w ramach projektu ,, Mistrzostwa Tańca Mażoretkowego" uszyte zostały stroje dla grup występujących w Mistrzostwach, otrzymaliśmy również dofinansowanie za pracę trenera i dopłatę do transportu.
- Prezesowi Banku Spółdzielczego we Wschowie, Panu Sebastianowi Nietykszy za całoroczne wsparcie finansowe naszych działań statutowych.
Gratuluję wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, organizatorom stworzenia wspaniałego widowiska i do zobaczenia za rok. 

Paweł Grygiel
Prezes Stowarzyszenia

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (22)

avatar

avatar
~:)
07.06.2019 16:20

Wspaniała ekipa! Zmiany przyniosły niesamiwicie zaskakujące efekty! Dziewczęta wspaniale wyglądają, tańczą, bawią się! Zarząd spisuje się na medal współgrając z trenerem i dyrygentem! Wspaniałe dzieci i rodzice wspomagający wszelkie inicjatywy! Gratulacje!!!

avatar
~Maciek
07.06.2019 20:56

Pięknie! Gratulacje! Tak trzymać.

avatar
~Kinga
07.06.2019 23:26

To jest dopiero ściema. Czy wy wiecie ile trzeba pracy wykonać, żeby w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu zdobyć medal mistrzostw Polski? Tutaj rozdajecie wszystkim prawie za nic.

avatar
~;)
08.06.2019 13:33

Za to druga federacja pod stołem rozdaje nominacje na Mistrzostwa Europy zespołom które nie otrzymały wcześniej a ponad to pan prezes z Opola pan S. potrafi kreślić punktację żeby sobie dopasować odpowiednio do swojego widzi mi się! Składane protesty nie brane pod uwagę! Tam uczciwe jury międzynarodowe i punktacja widoczna zaraz po występie. Jedna blądynka nie miesza przynajmniej! Kogoś bardzo bolą zmiany trenera i prezesa w Stowarzyszeniu! Zmiany pozytywne i szczęśliwe dzieciaczki! A marudy niech znajdą sobie zajęcie zamiast zazdrościć!

avatar
~ja
10.06.2019 07:24

Prawda, że tutaj nikt nie wie o co chodzi, co chwilę jakieś mistrzostwa, co mistrzostwa to każdy zespół ma same złote medale, takie towarzystwo własnej adoracji. Dzieci przynajmniej się cieszą, każde jest mistrzem Polski :)

avatar
~xxx
08.06.2019 13:25

Brawo dziewczyny GRATULACJE!!!

avatar
~Mama
10.06.2019 10:02

Dziewczyny ciężko pracowały przez cały rok. Widać nawet na ich stronie, co chwilę treningi, dodatkowe godziny nawet w niedziele. W ferie zimowe nie siedziały w domu tylko trenowały. Godziny na sali treningowej opłaciły się. Medale które zdobyły nie są za nic!!!!!!

avatar
~Do ;) i ja
10.06.2019 13:36

Typowe takie to polskie . Nie znać tematu i krytykować. Brawa dla dziewczynek za dużą pracę którą włożyły .

avatar
~Mama
10.06.2019 15:05

Rozumiem ,,jazdę” na polityków, to normalka! Ale głupie komentarze odnośnie zabawy dzieciaczków? Mistrzostwa nie były ściemom. Prawdziwa rywalizacja! A tak wiele medali to zasługa sztabu ludzi przygotowujących dzieciaczki i dziewczęta. 100 mażoretek w różnych grupach, w różnych kategoriach, z różnymi akcesoriami. Nie wszystkie wystawione choreografie zdobyły podium. Najważniejsze, że bezstronne, międzynarodowe jury oceniało efekty ciężkiej pracy całej ekipy!

avatar
~Mażoretki na olimpiadę !
10.06.2019 15:21

Od kiedy będzie w programie olimpijskim konkurencja "solo pompon" lub "baton biały" ? A może wtedy Antkowiak obieca że we Wschowie powstanie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich dla mażoretek, to byłoby coś. Coś na miarę programu wyborczego Antkowiaka z 2018 roku.

avatar
~gość
11.06.2019 10:38

Jeżeli już się tak śmiejesz z mażoretek to pragnę cię poinformować, że cheerleaderki są już dyscypliną olimpijską, a mażoretki (baton twirling) ciągle się o to starają i są na dobrej drodze.

avatar
~Bardzo fajnie
11.06.2019 14:47

Bardzo dobry pomysł, by mażoretki weszły w skład dyscyplin olimpijskich. Wtedy unormowane zostaną w końcu imprezy i ich ranga. Teraz każdy może zorganizować sobie mistrzostwa Polski, a tak naprawdę to każdy robi imprezę dla kilku lub kilkunastu klubów, które przyjeżdżają tam bez eliminacji. To w dyscyplinach olimpijskich niedopuszczalne.

avatar
~Gość
11.06.2019 18:00

Nie byłyby mistrzostwa unormowane - wystarczy zobaczyć na karate, gdzie nadal są dwie federacje w Polsce i nie potrafią dojść do porozumienia... W mażoretkach też może to być trudne, bo S.R. tak łatwo stołka nie odda i panujących zasad nie zmieni - w sumie to przez niego też doszło do rozpadu mażoretek w Europie, a potem ten rozpadł poszedł jeszcze dalej... Druga federacja powstała w Polsce dlatego, że zespoły były niezadowolone z tego, jak funkcjonuje ówczesne jedyne polskie stowarzyszenie mażoretek... Ustawianie wyników, układy, znajomości - to tylko część. Czy te zespoły miały tylko albo zgadzać się na oszustwa albo rezygnować z pasji?

avatar
~greg
26.08.2019 23:11

Niestety to prawda Mistrzostwa Polski każdemu kojarzą się w jeden sposób. Jest mistrzem najlepszym w danej dyscyplinie. Okazuję się że Mistrzostwa Polski odbywały się wcześniej w tym roku niech się spotkają i powalczą.

avatar
~:/
11.06.2019 23:14

Nie tylko o układy, ustawianie wyników chodzi! Głównie o kasę rozgrywa się! Finezja to duża grupa! Koszty w federacji pana Stanisława są kosmicznie duże, a dzieci nawet medalu za zdobyte miejsca nie dostawały! Ile taki medal? 5 zł? A startowe od zespiłu i każdej osoby ile? Kogoś boli odejście Finezji! Oj boli! Matkę Chrzestną z panem z Opola? Finezja! Do przodu!

avatar
~Marta
12.06.2019 12:36

Nie chodzi o samą pracę dzieci czy rywalizację. To jest dobre i musi być kontynuowane. Ale nie można tego nazywać mistrzostwami Polski, bo w tym wypadku umniejsza się sportowcom, którzy musieli przejść co najmniej kilka etapów eliminacyjnych, wygrać je, awansować do finału i w nim osiągnąć jedno z trzech miejsc. W mażoretkach w karate jest tak, że organizuje się finał mistrzostw Polski bez eliminacji, dodatkowo kilka razy w roku, zależnie od tego, komu się zechce zorganizować. W sporcie takie imprezy są rangi ogólnopolskiej i nikt nie nazywa ich mistrzostwami Polski.

avatar
~Gość
13.06.2019 00:12

Nie wymagaj, Marto, poziomu innych dyscyplin sportowych, co istnieje dopiero 20 lat w Polsce i wciąż kojarzy się z paradami ulicznymi... Nikt nie umniejsza sportowcom, a w innych dyscyplinach też kiedyś od czegoś zaczynano. Piłka nożna, lekkoatletyka itd. to dyscypliny, które istnieją od stuleci i porównywanie tego typu poziomu rywalizacji do mażoretek, które nawet nie raczkują w tym zakresie jest śmieszne... Nie wiem czemu aż tak boli cię nazwa "mistrzostwa Polski". Jak dla mnie organizacja takich mistrzostw to super motywacja dla dzieciaków i pokazywanie innego oblicza mażoretek... Widząc, że można zgarniać tytuły, coraz więcej osób chce się tym zajmować profesjonalnie, a tym samym rozwija się dyscyplina... Gdyby to był tylko ogólnopolski konkurs, bez rangi mistrzowskiej, nie sądzę, by zainteresowanie mażoretkami rosłoby tak jak teraz... By rozgrywki były na takim samym poziomie jak w innych dyscyplinach potrzeba dziesiątek, jak nie setek lat. W innych rodzajach tańca sportowego też organizuje się mistrzostwa Polski i nie ma w tym nic złego. Niech każdy nazywa to sobie jak chce - ale oficjalnie impreza nazwana jest mistrzostwami Polski i ma do tego pełne prawo.

avatar
~Marta
13.06.2019 10:45

A właśnie, że nie ma takiego prawa, ponieważ status mistrzostw Polski jest ściśle określony. Imprezy, które nie spełniają tych norm, mogą być nazywane co najwyżej imprezami ogólnopolskimi.

avatar
~gość
13.06.2019 12:13

Podaj mi normę prawną, która to reguluje. Dodajmy, że mażoretki NIE SĄ dyscypliną sportową, uwzględnianą przez Ministerstwo Sportu :) https://prawosportowe.pl/a/organizacja-mistrzostw-polski-w-sportach-w-ktorych-nie-dziala-polski-zwiazek-sportowy

avatar
~gość
13.06.2019 12:14

Chyba jakiegoś niedoszłego, niespełnionego "mistrza Polski" zazdrość gryzie :D

avatar
~Magda
14.06.2019 11:33

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi to pisanie głupich, nieprzemyślanych i bardzo krzywdzących komentarzy myślę, że jest spowodowane tym, że samemu się nic nie robi nie ma się żadnych ambicji czy osiągnięć, a jedyne co się potrafi to pisać komentarze. P. s gratulacje dla całego zespołu Finezja.

avatar
~Do Magdy
14.06.2019 18:59

Dokładnie! Dziewczęta wiele godzin poświęcają na treningi, sukces sam nie przychodzi! Do tego zawsze pięknie ubarwiają wszelkiego rodzaju imprezy! Aż miło popatrzeć! Kciuka ćwiczyć godzinami na telefonie jest prosto! Ale tak ruszyć pewne części ciała z fotela i systematycznie trenować już nie jest takie proste! Polecam zamiast krytykować poruszać się!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl