TworzymyGłos Regionu

reklama

28-latek z gminy Sława stracił oszczędności. „Kontakt z przedstawicielami spółki się urwał”

Wtorek, 09 kwietnia 2024 o 10:13, autor: 1
28-latek z gminy Sława stracił oszczędności. „Kontakt z przedstawicielami spółki się urwał”

Mieszkaniec gminy Sława, 28-letni mężczyzna, został ofiarą oszustów giełdowych, tracąc w wyniku ich działań ponad 37 tysięcy złotych. Przyciągnięty perspektywą szybkiego zarobku, postanowił zainwestować na giełdzie walutowej, korzystając z oferty znalezionej na jednym z portali internetowych.

Fałszywa spółka a rzeczywiste straty

Początkowe interakcje z przedstawicielami spółki wydawały się autentyczne. Konsultankta przesyłała inwestorowi linki do strony Komisji Nadzoru Finansowego, sugerujące legalność działalności. Mężczyzna zachęcony wizją wysokiej stopy zwrotu dokonywał przelewów na rzekome inwestycje.

Sytuacja trwała od końca poprzedniego roku aż do 5 stycznia, kiedy to zainteresowany zdecydował się na podjęcie konkretnych kroków w celu wypłaty środków. W tym momencie ujawniły się pierwsze nieprawidłowości. Brak możliwości wycofania zainwestowanych pieniędzy oraz przerwany kontakt z przedstawicielami spółki uświadomiły 28-latkowi, że padł ofiarą oszustwa.

Apel policji

Maja Piwowarska ze wschowskiej komendy przestrzega przed podejmowaniem pochopnych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza w kontekście obietnic szybkich zysków. Policja apeluje o dokładną weryfikację wszelkich spółek i ofert inwestycyjnych przed podjęciem jakichkolwiek działań z nimi związanych. Kluczowe jest zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, co może uchronić przed stratami finansowymi w wyniku działania oszustów.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~kaczyński
11.04.2024 08:23

Jaki młody taki głupi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl