TworzymyGłos Regionu

reklama

2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski

Wtorek, 28 marca 2017 o 15:27, aktualizacja Piątek, 31 marca 2017 o 16:33, autor: 0
2457 złotych netto kosztował gminę Dominik Linowski

2457 złotych netto - tyle gmina zapłaciła za wystąpienie 8 lutego eksperta ds. oświaty Dominika Linowskiego. Przypomnijmy, że Dominik Linowski miał przekonać radnych opozycji, że jeden z punktów projektu uchwały jest niezgodny z założeniami reformy oświatowej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie Jacek Kowalczyk dopytywał o koszty, związane z przyjazdem i wystąpieniem Dominika Linowskiego. Z odpowiedzi pani burmistrz na interpelację radnego wynika, że ekspert był polecany przez dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy, ponieważ od wielu lat szkoły współpracowały z ekspertem.

Za udział w spotkaniu - czytamy w informacji udzielonej przez panią burmistrz - oraz opracowanie i przekazanie prezentacji w zakresie zasad obowiązujących przy przekształceniu jednostek zgodnie z przepisami Ustawy wprowadzającej Prawo Oświatowe prelegent Dominik Linowski otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2457 złotych netto (2 700 brutto).

Przypomnijmy, że wykład Dominika Linowskiego nie przekonał radnych opozycji, a kwestionowane przez eksperta zapisy projektu uchwały nie budziły wątpliwości pani Kurator Oświaty.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl