TworzymyGłos Regionu

reklama

21-latek okradł dwa wschowskie sklepy jednego dnia!

Wtorek, 25 maja 2021 o 11:19, autor: 1
21-latek okradł dwa wschowskie sklepy jednego dnia!

Wschowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który 22 maja wyniósł z jednego ze wschowskich sklepów telefon komórkowy o wartości 1 tys. zł. Zuchwały mężczyzna tego samego dnia dokonał także kradzieży artykułów spożywczych. Za czyn, do którego się przyznał, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Wschowa:

Wschowscy policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zatrzymali 21-latka, który w minioną sobotę wykorzystując nieuwagę personelu jednego z punktów handlowych wyniósł telefon komórkowy wartości 1 tysiąca złotych, niespełna trzy godziny później wpadł na kradzieży sklepowej. Przybyły na miejsce patrol policji połączył mężczyznę z poprzednią kradzieżą. 21- latka zdradziła charakterystyczna bluza sportowa.

W minioną sobotę (22 maja) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o kradzieży telefonu komórkowego z półki ekspozycyjnej w jednym ze wschowskich marketów RTV AGD. Z zapisu monitoringu wynikało, że młody mężczyzna zainteresowany był alejką z telefonami komórkowymi. Po chwili opuścił sklep, a na miejscu telefonu została tylko zwisająca linka. Młody mężczyzna ubrany był w charakterystyczną bluzę sportową. Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni zapoznali z wizerunkiem młodego mężczyzny patrole Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Niespełna trzy godziny później dyżurny wschowskiej Policji skierował do jednego z marketów spożywczych mundurowych. Sprawa dotyczyła kradzieży artykułów spożywczych. Przybyły ma miejsce patrol skojarzył mężczyznę ze wcześniejszą kradzieżą. W miejscu zamieszkania 21- latka policjanci odnaleźli skradziony telefon, który został już podłączony do ładowania.

Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~123
28.05.2021 12:56

Ciekawe czemu nadal po mieście chodzi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl