TworzymyGłos Regionu

reklama

20 latek prowadził po narkotykach i bez uprawnień.

Weekend na wschowskich drogach

Poniedziałek, 10 maja 2021 o 14:49, autor: 1
20 latek prowadził po narkotykach i bez uprawnień.

Wschowscy policjanci delkarują, iż miniony weekend należał do spokojnych. Nie obyło się jednak bez incydentów, mandatów i zabranego prawa jazdy.

KPP Wschowa:

Wschowscy policjanci prewencji, w szczególności ruchu drogowego każdego dnia pilnują bezpieczeństwa na naszych drogach. Prowadzone działania priorytetowe mają wpływ na skalę mogących pojawić się zdarzeń drogowych. Miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za spokojny. Wyeliminowano z dróg dwóch kierowców pod wpływem narkotyków. Zatrzymano prawo jazdy za prędkość 107 km/h na obowiązującej „50”. Skontrolowano rowerzystę z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie.

Pomiary prędkości zbliżających się pojazdów, w szczególności w obszarze zabudowanym, badania trzeźwości, użycie testów narkotykowych, kontrole stanów technicznych aut, sposoby przewożenia ładunków, pasażerów to jedynie fragment działań podejmowanych w codziennej służbie przez policjantów prewencji wschowskiej jednostki Policji, w szczególności ruchu drogowego.

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatowych nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Policjanci wyeliminowali z ruch drogowego pięciu lekkomyślnych kierowców.

Jako pierwszy w minioną sobotę (08 maja) wpadł w ręce wschowskiej drogówki 33-letni kierowca audi, który w obszarze zabudowanym osiągnął prędkość 107 km/h. Stracił prawo jazdy. Kilka godzin później w ręce wschowskich kryminalnych wpadli pasażerowie seata. W wyniku sprawdzeń ujawniono przy nich marihuanę i amfetaminę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W minioną niedzielę (09 maja) tuż po 17.00 we Wschowie patrol prewencji zainteresował się kierowcą audi. 20- latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a test narkotykowy wykazał obecność w organizmie narkotyków. W godzinach wieczornych uwagę wschowskich prewencjuszy zwrócił kolejny kierowca audi. 22-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, a 17-letnia pasażerka posiadała woreczek strunowy z suszem, który okazał się marihuaną. Kierowca stracił prawo jazdy.

Weekend na drogach powiatu wschowskiego o północy zakończył 37-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Mężczyzna poruszał się na rowerze po drodze krajowej nr 12 z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie.

Foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~dwdwf
11.05.2021 10:01

Stracil prawo jazdy a nie zostali aresztowani..??? Wiecej ćpunów na naszych drogach i "będzie bezpieczniej" - dleikatnie mówiąc kpina.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl